گروه طراحان وبکده

نکات کلیدی و کاربردی برای افزایش رتبه سایت در گوگل

با توجه به الگوریتم جدید گوگل و حذف شدن کلمات کلیدی در رتبه بندی سایت ها و اهمیت زیاد گوگل به محتوای وب سایت ها، ضروری است که وب مسترها بیش از پیش در بروزرسانی دانش خود در زمینه طراحی وب سایت و سئو تلاش کنند. نکات زیر از اصول اساسی بهینه سازی سئو سایت با الگوریتم جدید گوگل (پاندا) می باشد و رعایت نمودن آن می تواند سبب افزایش رتبه در گوگل شود.
رتبه در اصل یک الگوریتم آنالیز لینک در موتورهای جستجو است که بوسیله آن اهمیت لینک ها در دیتابیس موتورهای جستجو محاسبه می گردد.

رتبه صفحات چگونه محاسبه می شود؟

رتبه صفحات توسط الگوریتم های مختلفی در موتورهای جستجو محاسبه می شود و به بیان ساده تر رتبه صفحات با تعداد لینک های موجود در صفحات وب سایت قابل ارزیابی است. لینک هایی که در یک صفحه سایت ممکن است وجود داشته باشند عبارتند از:

- 1 BACKLINKS
- 2 INBOUND LINKS
- 3 INTERNAL LINKS
- 4 EXTERNAL LINKS
- 5 NO-FOLLOW LINKS
- 6 DO-FOLLOW LINKS

گوگل و دیگر موتورهای جستجو این 6 لینک را در صفحات بررسی می کنند و به صفحات رتبه بین 1 تا 10 میدهند. 
نکات زیر از اصول اساسی برای افزایش رتبه در گوگل در موتورهای جستجو است.

افزایش رتبه سایت در گوگل،افزایش رنکینگ سایت 

کیفیت محتوا و مطالب

با توجه به اینکه از سال 2012 الگوریتم گوگل برای رتبه بندی از تأکید بر کلمات کلیدی به سمت محتوای وب سایت گرایش پیدا کرده لذا لازم است که برای ارتقای رنکینگ صفحات در طراحی وب سایت از مطالبی استفاده شود که بازدیدکنندگان سایت شما علاقمند به دنبال کردن مطالب و حتی به اشتراک گذاشتن آنها باشند.
 لذا ایجاد محتوا در وب سایت ها از وظایف یک متخصص سئو برای پشتیبانی از وب سایت درآمده و وب مسترها باید مرتب گًردد را ایجاد محتوا در وب سایت فعالیت کنند تا بتوانند وب سایت خود را در صفحه اول گوگل حفظ کنند.


افزایش رتبه سایت در گوگل،افزایش رنکینگ سایت 

 ثبت وب سایت در دایرکتوری ها

هرچه تعداد لینک هایی که به وب سایت شما ختم می شوند بیشتر باشد رنکینگ سایت شما نیز بیشتر خواهد شد. برای این منظور شما باید طراحان وب سایت خود را در دایرکتوری ها ثبت کنند. معروفترین دایرکتوریها عبارتند از:

- DMOZ
- YAHOO DIRECTORY
- BEST OF THE WEB
- EZINE ARTICLES
- ARTICLE BASE
- GO ARTICLES

 پست مطالب بصورت میهمان در وبلاگها

بعضی از وبلاگها دارای امکان ارسال مطلب بصورت میهمان هستند. بهترین تکنیک افزایش رتبه سایت استفاده از وبلاگهای دارای رنکینگ بالاست. در این وبلاگها شما میتوانید ضمن نظردهی لینک سایت خودتان را بعنوان بک لینک وارد و بدین وسیله رنکینگ سایت خودتان را بالا ببرید.

 تبادل لینک

یکی از قدیمی ترین تکنیک های افزایش رنکینگ صفحات است که هم اکنون نیز مورد استفاده قرار می گیرد. در تبادل لینک سعی کنید از سایت هایی که دارای رنکینگ بالاتری نسبت به شما هستند استفاده کنید.

افزایش رتبه سایت در گوگل،افزایش رنکینگ سایت

بروزرسانی و آپدیت کردن سایت

گوگل سایت هایی را که مرتب در حال بروزرسانی و پست مطالب و موضوعات جدید میباشند را دوست دارد. بنابر این سعی کنید همواره برطبق یک برنامه مدون سایت خود را بروز کنید.

ارسال نظر در دیگر وبلاگها

این نیز از دیگر تکنیکهای بسیار موثر در افزایش رنکینگ وب سایت است. وبلاگها دارای تنظیمات پیروی از لینگ و عدم پیروی از لینک می باشند. در هر دو صورت گوگل به لینک هایی که به سایت شما ختم میشوند رتبه میدهد.

 آنلاین بودن سایت

در صورتی که وب سایت شما برای مدت طولانی قطع باشد گوگل رتبه منفی به آن خواهد داد. سعی کنید از هاست های که دارای قطعی خیلی کمی هستند استفاده کنید.

 استفاده از کلمات کلیدی متداول

همانطور که میداند کاربران اینترنت برای جستجو خدمات و یا کالا تنها قسمتی از جمله جستجوی را وارد می کنند بنابر این شما اگر بتوانید آنها را شناسایی و در هنگام طراحی وب سایت و ایجاد صفحات سایت آنها را در صفحات وب بگنجانید باعث خواهد شد که سایت شما در رتبه های بالایی در گوگل قرار بگیرد.
 مثلاً ممکن است کسانی که به دنبال خدمات سئو می باشند تنها کلمه سئو را جستجو کنند و یا خدمات سئو و کمتر اتفاق می افتد که جمله خدمات سئو برای وب سایت را وارد کنند پس شما باید بر روی کلمه سئو متمرکز شوید.

افزایش رتبه سایت در گوگل،افزایش رنکینگ سایت

 تبلیغ وب سایت

 بنری از وب سایت خودتان تهیه کنید که بیانگر فعالیت سایت شما باشد و آنرا در سایت های دیگر تبلیغ کنید. این امر باعث افزایش ترافیک به سمت سایت شما خواهد شد.

 صفحات متعدد ایجاد کنید

هرچه تعداد صفحات سایت شما بیشتر باشد گوگل رتبه بالاتری به آن می دهد البته باید از ایجاد صفحات تکراری بطور جدی اجتناب کنید تا باعث جریمه نشوید.


افزایش رتبه سایت در گوگل،افزایش رنکینگ سایت 

شرکت در تالارهای گفتگو

گوگل علاقه زیادی به تالارهای گفتگوی فعال که مرتب در حال بروزرسانی هستند می باشد. با شرکت در این تالارها و قرار دادن لینک سایت خود در آنها باعث ایجاد بک لینک شده که همانطور که توضیح داده شد افزایش رتبه در گوگل را در پی خواهد داشت.

 استفاده از امضاء

سعی کنید در ایمیل ها و یا تالارهای گفتگو امضاء خودتان را که آدرس وب سایتتان نیز در آن وجود دارد قرار دهید. این نکته ظریف باعث افزایش بازدید از سایت و رنکینگ در گوگل خواهد شد.


افزایش رتبه سایت در گوگل،افزایش رنکینگ سایت 

گوگل در چه بازه زمانی سایت ها را مرور می کند؟

گوگل در هر سال چهار بار سایت ها را ارزیابی مجدد می کند و در این ارزیابی ممکن است سایتی از رتبه بالاتر به رتبه پایین تر نزول و یا از رتبه پایین به بالا صعود نماید.

هرگز از تکنیک های غیرمجاز استفاده نکنید

از نرم افزارها و یا سایت هایی که ادعای سئو (SEO) وب سایت شما در زمان کوتاه می کنند استفاده نکنید. گوگل توانایی تشخیص تاکتیک های غیرمجاز را دارد و این امر باعث بلاک شدن سایت شما خواهد شد.

اشتراک گذاری: