گروه طراحان وبکده

هفت راز بسیار مهم برای داشتن یک وب سایت خوب

آنچه در این مقاله می خوانید

  در مطلب زیر به هفت تکنیک و یا راز کلیدی برای طراحی حرفه ای سایت اشاره شده است که با رعایت کردن آنها هر وب سایتی می تواند تاثیر مثبت آن بر روی افزایش بازدید کنندگان خود را مشاهده نماید .

  ما در این مقاله قصد داریم به این پرسش پاسخ دهیم که چرا برخی از وب سایت ها موفق هستند و برخی خیر ؟ این مطلب توسط کارشناسان و متخصصان وبکده نگارش شده است در صورت هر گونه سوال یا نقطه نظری با ما در ارتباط باشید .

  روش های حرفه ای طراحی وب سایت

  1- لود شدن سریع وب سایت

  ممکن است سایت شما از لحاظ گرافیکی طراحی بسیار زیبایی داشته باشد، اما به علت سرعت کم بارگذاری آن فقط تعداد کمی از افراد توانایی دیدن و استفاده کردن از آن را داشته باشند.

  طراحی سایت شما می بایست بر اساس وب بهینه سازی شود و حداکثر زمان لود شدن صفحه بیشتر از ده ثانیه طول نکشد در غیر این صورت کاربر خسته شده و صفحه را می بندد و این نتیجه منفی ای برای سئو یا بهینه سازی سایت شما خواهد داشت.

  2- هدایت راحت و آسان کاربران به صفحات

  پس از وارد شدن کاربر به سایت، شما باید آن ها را به قسمت های مختلف سایت هدایت کنید. برای این کار، باید نوار مسیریابی واضح و آسانی داشته باشد. سعی کنید که لینک های مهم را در مکان مناسب و در دید کاربر قرار دهید.

  بالای صفحه، جایی است که کاربر به محض ورود ، ابتدا آن را می بیند. می توانید از منوها در قسمت های راست و چپ سایت استفاده کنید در تمامی صفحات، عناوین و اطلاعات سایت را به این منوها و نوار مسیریابی لینک نمائید. شما هروز نمی دانید که کدام یک از اطلاعات موجود در صفحه سایت شما، توجه کاربران را به خود جلب خواهد کرد، پس دسترس پذیری آسانی را برای همه اطلاعات در نظر بگیرید.

  روش های حرفه ای طراحی وب سایت

  3- پشتیبانی از تمامی رزولوشن های صفحات نمایش

  امروزه کامپیوترهایی با رزولوشن های مختلف وجود دارند. اکثر آن ها از 640x480 شروع و حتی به بیشتر از 1024x768 می رسد. وظیفه شما، آن است که سایت خود را برای تمام این رزولوشن ها طراحی کنید. طراحی سایت شما باید به گونه ای باشد که در تمام این صفحات به رزولوشنهای متعدد، به خوبی به نمایش در آید.

  بهترین گزینه برای انجام این مورد این است که سایت خود را با واحد درصد طراحی کنید و از پیکسل استفاده ننمائید.

  4- در نظر گرفتن تمام مرورگرها

  طراحی وب سایت شما باید به گونه ای باشد که در تمامی مرورگرهای موجود و رایج به خوبی به نمایش درآید. سایت خود را در مرورگرهای متفاوت امتحان کنید و به یک یا دو مرورگر اکتفا نکنید.

  سعی کنید از کدهای css استفاده نمائید که تمامی بروزرها را ساپورت نماید، برای این کار می توانید به وب سایت http://w3schools.com مراجعه نمائید.

  در نظر گرفتن مرور گر ها در طراحی سایت

  5- از فونتهای خوانا و روان استفاده نمائید

  کاربران تنها با نگاه کردن به فونت استفاده شده در طراحی سایت، متوجه حرفه ای نبودن آن می شوند و آنرا ترک می کنند و این نکته بسیار مهمی می باشد، از فونت هایی که ممکن است در بسیاری از رایانه ها نباشد، استفاده نکنید.

  اگر فونت مورد استفاده شده در سایت شما، در رایانه کاربر موجود نباشد،رایانه به طور خودکار از فونت پیش فرض استفاده خواهد کرد که بسیار زشت و نامناسب میباشد.

  پس سعی کنید در طراحی وب سایت حرفه ای خود از فونت مناسب استفاده کنید.

  معمولا از فونت Tahoma استفاده میشود، چنانچه مایلید از فونت دیگری استفاده نمائید می بایست فونت مورد نظر را درسایت بارگزاری کرده و محل قرارگیری فونت را در کدهای CSS معرفی نمائید، این کارباعث می شود که چنانچه فونت شما در کامپیوتر کاربر وجود نداشت آن را از سایت شما بشناسد و نمایش دهد.

  روش های حرفه ای طراحی وب سایت

  6- تا جای ممکن از تصاویر زیاد خودداری نمائید

  همیشه طراحی ساده و سبک ، بهترین و مؤثرترین راه ایجاد سایت می باشد.سایت خود را با تصاویر زیاد شلوغ نکنید، به جای آن می توانید از آیکون های جذاب و زیبا با رنگ بندی متناسب که توجه کاربر را به قسمت خاصی از سایت جلب می کند، استفاده کنید.

  7- فراموش نشود که بازدیدکنندگان بیشتر به محتوا اهمیت می دهند، تا گرافیک

  وجود فضای خالی/سفید در طراحی سایت استفاده بیش ازحد از تصاویر، فونت های رنگی، عکس های بزرگ و پشت زمینه سبب شلوغ شدن سایت می شود و بازدیدکننده را فراری می دهد؛ همیشه سعی کنید تا سادگی را حفظ کنید و از فضاهای خالی به خوبی استفاده کنید تا هم چشم کاربران خسته نشود، و هم محتوای شما به خوبی از فضای خالی و گرافیک سایت، جدا و متمایز شود تا بتوان آن را مطالعه کرد.

  برای مشاوره رایگان در رابطه با طراحی سایت خود ، از طریق تماس با ما به کارشناسان وبکده مراجعه کنید. هفت تکنیک وب سایت های موفق نکنیک های طراحی سایت منطبق با همه مرورگرها

  اشتراک گذاری:

  نام
  ایمیل
  نظر