گروه طراحان وبکده

گوگل و روش های بازاریابی آینده در 2017

اگر در جریان نوآوری در Google Marketing Next نیستید، قابل توجیه است. این نوآوری ها در سال 2017 در سانفراسیسکو رخ داد و آسیا هنوز در نیمه راه قرار دارد.  گوگل اقدام به معرفی تعدادی ویژگی های جدید تبلیغات، ابتکارات و یکپارچگی کرده است که عبارتند از:

گوگل و روش های بازاریابی آینده

هدف مخاطبین

1. هدف جستجو مخاطبین در بازار : این امر قبلا فقط در شبکه نمایش Google در دسترس بود. این قابلیت اجازه می دهد تا بازاریاب ها برای تبلیغات موثرتر، پیشنهادهای خود را براحتی در اختیار جستجوگران قرار دهند. به طوری که فعالیت و رفتارهایی را که در زمان گذشته رخ داده، به آنها نشان می دهند و با این کار مشتری می تواند بین محصولات و خدمات حال و گذشته مقایسه و بهترین را انتخاب کند.

2. تبلیغات یوتیوب و جیمیل می توانند بخش های مختلف را براساس الگوهای مصرف کننده ها و رویدادهای زندگی در اختیار مشتریان قرار  دهند. در این روش بازاریاب ها با در نظر گرفتن معیارهایی همچون تحصیلات، تعاملات و ازدواج و اعمال نفوذ، داده های مخاطبان در گوگل را مورد هدف قرار می دهند. 

اندازه گیری

1- اندازه گیری میزان فروش فروشگاه:   طی یک سال است که گوگل به بازاریاب ها اجازه می دهد تا برای وارد کردن داده ها و اطلاعات مهم فروش، واژه هایی را در گوگل ادورز برای اندازه گیری فروش فروشگاه و درآمد ذخیره کنند. 

این کار در یک دستگاه و یا سطح رقابت های تبلیغاتی و جستجو در کمپین صورت می گیرد. این یک خبر خوب برای تبلیغ کنندگان بویژه برای بیزینس های کوچک تر  است که می توانند فروشگاه خود را با اندازه گیری در بازاریابی دیجیتالی ارتقا دهند.

گوگل و روش های بازاریابی آینده

2- دسترسی منحصر به فرد:   دسترسی منحصر به فرد در حال حاضر در AdWords صورت می گیرد و در چند ماه آینده هم در DoubleClick این دسترسی امکان پذیر می شود. این اطلاعات بر اساس اطلاعات آی دی گوگل انجام می شود. اما کاربرانی که در معرض تبلیغات همزمان چندین برند قرار دارند، شمارش نمی شوند.

3- خصوصیت Google:   ویژگی های این محصول یکپارچه، در اسناد Adwords، گوگل آنالیز و DoubleClick موجود است. با اتصال داده ها با هم، تبلیغ کنندگان می توانند ابزار تبدیل داده ها و ماشین فراگیری گوگل را برای یادگیری به حرکت درآوردند تا یک مدل انتساب داده محور ایجاد شود. در آخر هم برای بهبود بهره وری اهرم رسانه کلیک کنند. (همچنین گوگل با استفاده از هوش مصنوعی چند ابزار پلت فرم و اسناد تجزیه و تحلیل رایگان را نیز ارائه می دهد.)

4- نظر سنجی:   با اتصال به سیستم گوگل ادوردز برای نظرسنجی ، بازاریاب ها می توانند نظرسنجی را راه اندازی کنند تا لیست Adwords Remarketing را در اختیار کاربران قرار دهند تا بهتر بتوانند روی تبلیغاتشان کلیک کنند این اتصال جدید برای تبلیغ کنندگان امکان جمع آوری اطلاعات دسته بندی شده و تجدید نظر برای بهینه سازی عملکرد را تنها در چند روز آسان کرده است. متاسفانه این امکانات تنها در آمریکا و کانادا در دسترس است.

اگر چه همه ویژگی و امکانات فورا در APAC در دسترس نیستند، اما بسیاری از مراحل هنوز هم امکانپذیر است و برخی از ویژگی های جدیدی که می توانید با آنها آزمایش خود را برای رقابت بازاریابی آغاز کنید، در دسترس هستند. رویدادهای زندگی روی یوتیوب و گزارشات منحصر به فرد Adwords راه اندازی شده است که گوگل با بهره گیری گسترده در پشت صحنه، به بازاریاب ها کمک می کند. 

اشتراک گذاری: