گروه طراحان وبکده

آیا در مورد UX چیزی نمی دانید و می خواهید در مورد آن یاد بگیرید؟

آنچه در این مقاله می خوانید

  مدتها قبل طراحی سایت به عنوان هنر کاربردی و جذاب بود که بسیاری به آن به عنوان علم کیمیاگری می نگریستند. شاید از آن رو که نحوه طراحی سایت برای بسیاری مشخص نبود.

  اما از آنجا که اکنون بسیاری از نرم افزارهای طراحی سایت در دسترس هستند و می توان با هزینه کم یک سایت را راه اندازی کرد، اکنون این علم کمتر مرموز است. اما نباید فراموش کرد که طراحی وب هر روز در حال تکمیل و توسعه است و هر چند وقت یکبار چیز جدیدی به آن افزوده می شود.

  آیا در مورد UX چیزی نمی دانید و می خواهید در مورد آن یاد بگیرید؟

  امروز طراحی وب بیشتر به مهندسی نزدیک است تا کار هنری. بدون شک دلیل آن را باید به طراحی صفحاتی مرتبط دانست که برای کسب و کارهای آنلاین انجام می شوند. وب سایت ها به ابزاری برای رونق کسب و کار تبدیل شده اند و در واقع باید از آنها به عنوان موتورهای تجاری نام برد.

  اما سوالی که پیش می آید این است که کاربران اینترنتی چگونه، کجا و چرا به عنوان جوهر بقای کسب و کار محسوب می شوند و این علم چگونه اتفاق می افتد؟ باید از طراحی UX به عنوان پایه و اساس پاسخ این سوالات نام برد.

  تحلیل طراحی UX به معنای تحلیل حالات، احساسات و رفتار کاربران در مقابل یک سیستم است. با استفاده از طراحی UX می توان فهمید که کاربران چه احساسی در مقابل سایت دارند. 

  آیا می توان تجربه کاربری را به تجربه مشتری تبدیل کرد؟

  فیلیپ تادروس در این زمینه می گوید: «ما در عصری زندگی می کنیم که هر کسی بدون در نظر گرفتن نوع محصول و خدمات از فناوری های جدید برای کسب و کارش استفاده می کند. تجربه کاربر همه چیز است که اگر در طراحی و مهندسی ضعیف عمل کرده باشید، مشتریان به کسب و کار شما پشت می کنند.»

  طراحی بد و ضعیف UX می تواند کسب و کار را از رونق بیندازد. نکته تکان دهنده این است که بسیاری از مشاغل و بخصوص آنها که به تازگی راه اندازی می شوند در زمینه طراحی UX بد عمل می کنند. مدیران کسب و کارها باید قبل از هر کاری به این طراحی توجه داشه باشند. همانطور که ماشین بدون موتور و درب نمی تواند حرکت کند، وب سایت بدون مهندسی UX نیز قادر به انتقال حس به مخاطبان نیست. 

  آیا در مورد UX چیزی نمی دانید و می خواهید در مورد آن یاد بگیرید؟

  • قدرت اقناع: استفاده از علوم روانشناسی برای واداشتن کاربران به انجام یک عمل

  ممکن است برای راه اندازی کسب و کار هزینه های زیادی را در نظر گرفته باشید. در حالی که با یک برنامه ریزی مناسب و معقول می توان برای طراحی UX هزینه کمتری را پرداخت کرد با خرید یک نام دامنه خوب و داشتن  UX  خوب می توان تا حد زیادی در هزینه ها صرفه جویی کرد. هر چند که سرمایه گذاری برای نام دامنه اهمیت زیادی دارد.

  یک طراح UX به نام النا تیتوا در این زمینه می گوید: «داشتن یک دامنه خوب اما بدون UX مانند خرید یک ملک گران قیمت اما بدون معماری است که به نظر معقول نیست.»

  استفاده از طراحی UX تنها برای مشاوره ،بازاریابی و داشتن روابط عمومی نیست. بلکه خود این طراحی می تواند یک مشاوره برای کسب و کار باشد. زمانی که برای راه اندازی سایت تصمیم جدی گرفتید، باید برای طراحی UX نیز سرمایه گذاری کنید تا بتوانید تاثیر سایت بر مخاطبان را مشاهده کنید. این نکته مهمی است که می توان از طریق آن مشتریان زیادی را بدست آورد.

  اشتراک گذاری:

  نام
  ایمیل
  نظر