13 گرایش طراحی سایت حرفه ای در سال 2017
شبکه

13 گرایش طراحی سایت حرفه ای در سال 2017


دوشنبه 23 اسفند 1395
10 دقیقه
آنچه در این مقاله میخوانید
  چشم انداز طراحی سایت پیوسته در حال تحول است. چیزی که تا دیروز مدرن به نظر می رسید، می توان در یک شب به یک پدیده از رده خارج تبدیل شود و چیزی که تا دیروز کاربردی نداشت و مفید به نظر نمی رسید به طور ناگهانی قابل استفاده و بهینه به نظر می رسد. به همین دلیل نمی توان در طراحی وب سایت به روش های قدیمی تکیه کرد بنابراین برای طراحی سایت حرفه ای می توانید از 13 روند زیر استفاده کنید و با سبک منحصر به فرد برای طراحی پروژه های وب سایت خود از آن ها الهام بگیرید.

  گرایش های طراحی سایت حرفه ای

  1- تایپوگرافی با حروف درشت
  شرکت ها بیشتر از گذشته از تایپوگرافی با حروف درشت در صفحات اصلی سایت خود استفاده می کنند. این سبک کار باعث زیبایی هر چه بیشتر صفحه اصلی می شود. برای مثال خبرگزاری جوانان فرانسه از این روش استفاده کرده است.


  گرایش های طراحی سایت حرفه ای

  2- سینماگراف
  سینماگراف به ��عنای تصاویر متحرکی است که با حجم کوتاه ساخته می شوند. فیلم و فایل های gif یک روش آسان و ساده برای اضافه کردن عناصر بصری در سایت است که به صورت استاتیک اجرا می شوند. سینماگراف یا عناصر متحرک بصری تاثیر زیادی در جلب نگاه مخاطب دارند.

  3- ترکیبات تجربی
  سازه های ترکیبی در سایت اهمیت زیادی دارند. طراح سایت باید بتواند از طرح بندی های متنوعی استفاده کند. طراحی سایت Will Geddes نمونه ای از کار با چندین تصویر ترکیبی است که به طور غیرمنتظره ای از تداخل عناصر زیبایی استفاده کرده است.

  4- Gradients  یا سایه روشن
  تنالیته ی رنگارنگ می تواند تاثیر شگفت آوری روی مخاطبان داشته باشد. آژانس زوریخ  Y7K یکی از وب سایت هایی است که در تمامی صفحات از تنالیته ی رنگی استفاده کرده است. تنالیته ی رنگی به این معناست که صفحه بین چند رنگ متناسب تقسیم می شود و نمای زیبایی را ایجاد می کند.

  5- ایجاد لایه های رنگی
  ایجاد لایه های رنگی با عمق و بافت مجزا نیز یک راه ساده برای طراحی عناصر بصری است. برای مثال می توان به سایت هایی اشاره کرد که در صفحات آن از کادرهای متعددی استفاده شده است و اطراف هر یک از قاب ها نیز با رنگ متفاوتی از یکدیگر جدا شده اند.

  6- متن ساده
  برخی از وب سایت ها ممکن است به ناوبری برجسته دسترسی نداشته باشند. در این صورت می توانند با انتخاب چند خط متن ساده، عدم دسترسی به بخش های سایت را به بازدیدکنندگان اطلاع دهند. آژانس B14 دانمارکی که در زمینه املاک و مستغلات فعالیت دارد، برای ارائه لینک های جدید صفحات به کاربران از این رویکرد استفاده می کند و پیام خود را با متن های توصیفی ساده و زیبا به همراه لینک منتشر می کند.

  7- تصویر
  شرکت ها بیشترین استفاده را از تصاویر و طرح های گرافیکی می کنند. طراحی مسطح و مینیمالیسم می تواند هویت بیشتری را به سایت بدهد. برای مثال وب سایت NewAction که توسط آژانس های دیجیتالی استرالیایی طراحی شده است، با استفاده از طرح های گرافیکی سعی دارد تا پیام های خود را به بازدیدکنندگان منتقل کند.

  8- فوق العاده مینیمال
  به طرح های مینیمالیستی افراطی توجه کنید که در حال حاضر از سوی طراحان با استقبال زیادی مواجه شده اند. اما در ظاهر این نوع طرح ها گاهی باعث برهنه شدن سایت می شوند. در این زمینه وب سایت Mathieu Boulet از تصاویر فانتزی و قالب های اضافه وب سایت چشم پوشی کرده و تنها روی هسته اصلی قوانین طراحی و عناصر مهم سایت متمرکز شده است. 

  9- رنگ بندی سایت
  Duotone یا رنگ بندی سایت با استفاده از رنگ های یکسان اما با جلوه های متفاوت انجام می شود. برای مثال وب سایت Australian Design Radio برای زیبا کردن سایت خود از این روش استفاده می کند. Duotone زمانی انجام می شود که یک رنگ به اشکال و سایه های مختلف استفاده شود.

  10- ترکیب افقی و عمودی متن
  اگر بتوان یک متن کوتاه را به شکل عمودی و افقی در صفحه طراحی کرد، به طوری که مخاطب نیز قادر به خواندن آن باشد، طرح زیبایی ایجاد می شود. برای مثال مدیر شرکت Matt Porterfield در وب سایت خود ترکیب ترازبندی متن افقی و عمودی را روی صفحه ایجاد کرده است که یک طرح ساده و در عین حال زیباست.

  11- استفاده از الگوها و اشکال هندسی
  الگوها و طرح های هندسی می توانند ظاهر وب سایت را زیبا نشان دهند. استودیو طراحی کانادا MSDS یکی از وب سایت هایی است که به طور صریح از این روش استفاده کرده. در صفحه اصلی این سایت می توان اشکال هندسی را به وضوح مشاهده کرد. حتی در این سایت برخی از تصاویری که در صفحه اصلی قرار دارند نیز نمایانگر اشکال هندسی هستند.

  12- طراحی ماژولار
  طراحی ماژولار نیز قطعاً در سال 2017 اهمیت دارد. این کار باعث جذابیت بیشتر سایت برای بازدیدکنندگان می شود. وب سایت Waaark یک نمونه از سایت هایی است که بیشترین استفاده را از این روش کرده است. 

  13- تداخل متن و تصویر
  متن هایی که با تصاویر همپوشانی دارند، برای وبلاگ ها مناسب هستند. در حال حاضر به ترکیب متن و تصویر تمایل زیادی نشان داده می شود. متن ها با زیرخط های رنگارنگ در زیر تصاویر جلوه خاصی را پدید می آورند. وب سایت Thibault Pailloux از این روش استفاده می کند.


  DNN