گروه طراحان وبکده

میزان اهمیت ظاهر سایت در طراحی وب سایت

آنچه در این مقاله می خوانید

  از زمانی که اولین وب سایت ها راه اندازی شد، نگاه مخاطب هم در آن گنجانده شد. امروزه بسیاری از وب سایت هایی که طراحی می شوند، ابتدا به المان های جذب بازدیدکننده توجه دارند. طراحی زیبا یکی از مهمترین علل رضایت کاربران اینترنتی است. در واقع مهمترین بخش از طراحی یک سایت باید به ویژوال (عناصر بصری) اختصاص پیدا کند.

  هدف از طراحی بصری سایت چیست؟

  قبل از طراحی سایت ایجاد تمایز بین جذب بازدیدکننده و حفظ او اهمیت زیادی دارد. سایت هایی که حرفه ای طراحی می شوند، می توانند در عین جذب کاربران اینترنتی، آنها را حفظ کنند. اما اگر اصول صحیح طراحی در آن رعایت نشده باشد، ممکن است در کوتاه مدت بتواند تعداد زیادی بازدیدکننده را جذب کند، اما در نهایت آنها را از دست می دهد و قادر به حفظ آنها نیست.

  اگر یک وب سایت بیش از حد زشت باشد، بازدیدکننده بی تردید پس از مدت کوتاهی آن را ترک می کند و دیگر وارد سایت نمی شود. سایت هایی که عناصر بصری ندارند، نمی توانند بازدیدکنندگان را حفظ کنند. تصاویر نقش زیادی در جذب مخاطب دارند که در کمتر از 5 ثانیه ایفای نقش می کنند.
  ظاهر در طراحی سایت

  وب سایت بدون عناصر بصری

  اینکه عناصر بصری در طراحی سایت تا چه حد اهمیت دارد، یکی از سوالات رایج بسیاری از شرکت هایی است که قصد راه اندازی سایت دارند. سادگی یکی از المان های مهم در سایت است که مخاطب را یاری می دهد تا در مدت زمان کوتاه آنچه را که به دنبالش است، پیدا کند. وب سایت های ساده تر، کاربرپسند هستند. طراح سایت باید بداند که تبلیغات موثر را باید روی صفحه اصلی قرار دهد که بیشتر در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می گیرد.

  در عین حال نباید از جذابیت صفحه فرود غافل شد. تسلط بر جنبه سادگی در ساختار سایت می تواند به افزایش کیفیت و جذابیت سایت بیفزاید.

  چگونه سادگی و ظاهر زیبای سایت را ایجاد کنیم؟

  یک حرکت نزولی برای رشد وب سایت، این است که هیچ یک از صفحات از عناصر بصری خالی نباشد. تمامی صفحات باید از عناصر زیباشناختی برخوردار باشند. ظاهر زیبای سایت می تواند بازدیدکننده را برای مدت زمان بیشتری در سایت نگه دارد. طراحی سایت به نحوی که بتواند اولین برداشت بازدیدکنندگان را به نحو موثری هدایت کند، تاثیر زیادی در افزایش رتبه سایت و جذب مخاطبان بیشتر دارد و شاید از آن به عنوان راه حلی سنجیده برای به نمایش گذاشتن خدمات و محصولات آنلاین نام برد.

  طراحی زیبای سایت می تواند مخاطب را در همان ثانیه های اول جذب کند. اما نباید فراموش کرد که حفظ مخاطب برای بلند مدت به محتوای مناسب در تمامی صفحات سایت نیاز دارد. این دو مطلب باید همزمان با هم رعایت شود. در این صورت است که سایت می تواند محصولات و خدمات خود را معرفی کند. 

  مطالب مرتبط :

  برداشت اول از سایت (رابط کاربری در طراحی سایت)  اشتراک گذاری:

  نام
  ایمیل
  نظر