گروه طراحان وبکده

نکاتی برای موفقیت در لینکدین

آنچه در این مقاله می خوانید

  لینکدین یکی از شبکه‎های اجتماعی پر طرفدار در دنیا به شمار می‌رود که بیشترین سرعت را در جذب کاربر دارد. در کشورهای مختلف برای بررسی سوابق کاری افراد به این رسانه اجتماعیاستناد می‌شود. به همین جهت موفقیت در لینکدین اهمیت به سزایی دارد و ما سعی داریم نکات موثر در این زمینه را یادآوری کنیم:

  ارائه پروفایل به مؤثرترین و مناسب‎ترین شیوه ممکن

  نگاه اول نقش بسزایی در دنیای تجارت بازی می‌کند. داشتن پروفایل مؤثر و متناسب با روحیات مخاطبان می‌تواند موجب رونق کسب و کار گردد. مطالب و تصاویری که دراین شبکه بارگذاری می‌شوند گویای کسب و کار شماست. لینکدین نیز همچون یک موتور جستجو الگوریتم‎ها و پارامترهای بخصوصی را برای صفحات مشخص می‌کند. کاربران هنگام جستجوی عناوین و موضوعات متفاوت به قسمت جستجو مراجعه می‌کنند. لینکدین نیز با توجه به کیفیت مطالب صفحات را رتبه بندی و در اختیار جستجوگران قرار می‌دهد.

  انتخاب نام مناسب و مؤثر برای پروفایل لینکدینتان

  چنانچه برای فروش محصولات شرکت و یا ارائه خدمات سازمان خود به فعالیت در لینکدین می‌پردازید، باید برند و نام شرکت عنوان شود.( بهتر است نام پروفایل برند محصولات یا نام شرکت باشد.) در این صورت نام محصولات برای همیشه در ذهن مخاطبان باقی می‌ماند. نام شرکت باید به ساده ‏ترین شکل ممکن بیان شود. از اصطلاحات دشوار و غیرقابل فهم بپرهیزید. این کار ذهن مخاطب را دچار اغتشاش کرده پس از خواندن مطالب خودداری می‌کند.

  تکمیل اطلاعات پروفایل

  تکمیل اطلاعات لینکدین یکی از اصول مهم برای موفقیت در این شبکه می باشد. این کار از طریق راهنما صورت می‎گیرد. برای این منظور سعی کنید در عین رعایت صداقت، مهمترین مهارت‎ها، تجارت و تخصص خود را بیان کنید و از اغراق بپرهیزید.

  به پیشنهادات توجه کنید و انتقادات سازنده را بپذیرید

  توجه داشته باشید افراد از لحاظ ساختار فکری با یکدیگر متفاوت اند. پس به کار بستن توصیه‎های مفید بر موفقیت شما می‌افزاید.

  راههای افزایش پیشنهادات

  افزایش پیشنهادات از سوی مخاطبان نه تنها موجب رونق کسب و کار شما می‌گردد بلکه به معنای احترام به نظرات و خواسته‎های آنان نیز می‌باشد. چند راه برای این کار وجود دارد که عبارتند از:

  1- برای جلب نظر مخاطبان می‌توانید در پایان هر مطلب راه را برای ارائه پیشنهاد باز بگذارید و از آنها درخواست کنید تا نظرات و انتقادات خود را بیان کنند.

  2- درخواست خود را بصورت جداگانه برای هر شخص بفرستید. اگر چه این کار زمان‎بر است اما نتایج مطلوبی را به دنبال دارد.

  3- از شنیدن نظرات کسانی که هیچ اطلاعی از حوزه کاری شما ندارند خودداری نکنید. شنیدن با عمل کردن دو چیز متفاوت است.

  4- در معرفی شرکت‎های دیگر به مشتریان خود تلاش نمایید. این کار به نوعی همکاری با سایر شرکت‎ها به شمار می‌رود و تأثیر بسزایی در روند موفقیت شما در لینکدین دارد.

  ارتباطات مؤثر ایجاد کنید .

  در دنیای تجارت ارتباطات نقش بسزایی را ایفا می‌کند. برای موفقیت در لینکدین نیز داشتن ارتباطات سازنده و ارزشمند در میزان موفقیت شما مؤثر است. این شبکه دارای یک ابزار جستجو با عنوان «People You May Already Know » است که هدف از این ابزار برقراری ارتباط با افرادی است که از قبل با آنها آشنایی داشته اید.

  برای بهتر شدن روابط سعی کنید ارتباط خود را با کسانی که اکنون مشتری شما هستند، حفظ کنید.

  دقت در بارگذاری مطالب

  از گذاشتن مطالب غیر علمی، سرگرم کننده و بی‎ربط به حرفه و شغلتان بپرهیزید. این کار از امتیازت کسب و کار شما می‎کاهد.

  مشارکت نیروهای شرکت در لینکدین

  استفاده از نیروها و پرسنل روش خوبی برای رشد کسب و کار در لینکدین می‌باشد. مشارکت کارمندان موجب چند برابر شدن شانس موفقیت و متمایز شدن کسب و کار شما در این شبکه می‌باشد. البته باید توجه داشت که پرسنل نیز باید از پروفایل‎های یکسان و مطابق با مشخصات شرکت استفاده کنند.

  عضویت در گروه‎ها لینکدین

  عضویت در گروه‎ها از دو راه امکان پذیر است.

  - پیوستن به گروه‎های موجود: گروه‎های متفاوتی در لینکدین وجود دارد. برای معرفی شدن و شناساندن شرکت می‌توان در این گروه‎ها عضو شد و در بحث‎های آنها شرکت نمود. پیوستن به گروه‌های موجود، مؤثرترین و سریع‌ترین راه برای دیده شدن و معرفی خود به عنوان یک متخصص می‌باشد.

  - ایجاد گروه: همچنین از طریق ایجاد گروه و راه ‎انداختن بحث‎های علمی شما در نظر مخاطبان حرفه‎ای‎ تر به نظر می‎رسید.

  رعایت اصل صداق

  از دروغ گفتن بپرهیزید. همه کاربران لینکدین مشخصات شما را مشاهده می‎کنند و اگر مطابق با صداقت پیش نروید و دروغ شما برملا شود اعتبار شما نیز از بین می رود. در پاسخگویی به سوالات متداول از صمیمی شدن بیش از حد با افراد بپرهیزید و در عین رعایت ادب، جدی برخورد کنید.

  اشتراک گذاری:

    نظرات

  نظرات کاربران
  نام
  ایمیل
  نظر