گروه طراحان وبکده

برای انتخاب شرکت طراحی سایت باید چه نکاتی رو در نظر بگیریم؟

آنچه در این مقاله می خوانید

  با توجه به 33 میلیون کاربر اینترنتی در ایران، بازاریابی اینترنتی یک وب سایت به ابزاری بزرگ برای فروش تبدیل شده است. اولین گام در این مورد، داشتن یک وبسایت خوب و کاربردی است.

  در گذشته نه چندان دور اغلب وب سایتها تنها به منظور یک کاتالوگ یا بروشور از خدمات یک شرکت راه اندازی می شد اما امروزه یک وب سایت موفق می تواند یک تجارت را متحول کند. بنابراین اولین گام این است که شرکتی به این منظور انتخاب شود که در رسیدن به اهداف تجاری به یک سازمان کمک کند.

  انتخاب شرکت طراحی سایت

  خصوصیات یک شرکت طراحی سایت خوب

  خوب و کار آمد بودن یک شرکت طراحی سایت از نوع خدمات آن مشخص می شود. در اولین مرحله می توانید از کیفیت نمونه کارها و همچنین تعامل با مشتریان قبلی آن، یک شرکت را محک بزنید.

  خدماتی که یک شرکت خوب در این زمینه ارایه می دهد شامل موارد زیر است:

  1- گرافیک وب سایت

  یکی از مهمترین و کلیدی ترین نکات در طراحی وب، گرافیک آن است. ظاهر یک سایت اولین چیزی است که به چشم می آید. گرافیک ضعیف باعث قربانی شدن محتوای وبسایت  خواهد شد.

  گرافیک یک سایت باید در عین سادگی زیبایی هم داشته باشد. پس یک شرکت خوب باید طراحان گرافیکی خوش ذوق و با سلیقه ای داشته باشد.

  2- رعایت استانداردها در طراحی

  رعایت استانداردها باعث می شود که تمامی افراد به محتوایی که تامین می کنید دسترسی داشته باشند. و وب سایت شما در تمامی مرورگر ها به درستی نمایش داده شده و توسط موتورهای جستجو گر تشخیص داده شود.

  3- CMS

  سیستم مدیریت محتوایی که یک شرکت خوب ارایه می دهد باید راحت و استاندارد و قابل ارتقا باشد.

  4- بهینه سازی برای موتورهای جستجو

  یک شرکت طراحی سایت خوب روشهای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو را می شناسد و در تمام مراحل طراحی و کدنویسی به کار می برد. استفاده نادرست از تکنیک های بهینه سازی یا سئو نتیجه عکس خواهد آورد و سایت شما توسط موتورهای جستجو بلاک خواهد شد. شرکتهای موفق برای این منظور پروسه زیر را دنبال می کنند:

  - استاندارد سازی کدهای CSS، HTML و ... در وب سایت

  - ایجاد ساختار مناسب در وب سایت برای سهولت دسترسی موتورهای جستجو به وب سایت

  - بررسی کلمات کلیدی مرتبط با محتوای وب سایت

  - یجاد لینک های مناسب و مرتبط با سایت برای بهبود جایگاه وبسایت در نتایج موتورهای جستجو

  انتخاب شرکت طراحی سایت

  5- بررسی رقبا

  شرکت های طراحی وب موفق حتما در مرحله اول رقبای شما را شناسایی می کنند و با توجه به شرایط آنها وب سایتی برای شما طراحی می کنند که امکان رقابت با رقبای تجاری شما را داشته باشد.

  6- روابط عمومی

  در جلسات و مذاکراتی که به منظور آشنایی با شرکتهای طراحی سایت دارید، متوجه کیفیت روابط عمومی شرکتها خواهید شد، که بسیار حایز اهمیت است زیرا که شما بعد از مرحله طراحی سایت نیاز به پشتیبانی این شرکتها خواهید داشت و یک شرکت خوب باید از پرسنل پشتیبانی خود بخواهد که با حوصله و در کوتاهترین زمان مشکلات شما را بررسی و رفع کنند.

  7- هزینه

  هزینه طراحی یک سایت با توجه به خدماتی که از طرف شرکتها ارایه می شود تعیین می شود.یک شرکت خوب بهترین خدمات را با یک هزینه منصفانه ارایه می کند.

  متاسفانه با وجود تمام این موارد که ذکر شد هیچ نظارتی بر حوزه طراحان وب سایت و گرافیست ها وجود ندارد، و هر کس با داشتن دانش اندک دست به طراحی می زند و صاحبان مشاغل که به علت نداشتن اطلاعات کافی از این حوزه اعتماد می کنند و پروژه خود را به کسانی که می سپارند که صلاحیت کافی را ندارند. و در دراز مدت متوجه می شوند که با وجود هزینه هایی که پرداخت کردند به اهداف تجاری خود نرسیدند و بعضا گاهی نتیجه معکوس گرفته اند.

  بنابراین باید بدانید که طراحی سایت، مجموعه ای از خدمات است.

  در انتخاب تیمی که قرار است سایت شما را طراحی کند دقت کافی را داشته باشید و بدانید که اگر درست انتخاب کنید هزینه نکرده اید بلکه سرمایه گذاری کرده اید.

  برای مشاوره رایگان در رابطه با طراحی سایت حرفه ای خود، از طریق فرم تماس با ما به کارشناسان وبکده مراجعه نمائید.

  اشتراک گذاری:

  نام
  ایمیل
  نظر