گروه طراحان وبکده

بازاریابی محتوایی یا Content marketing چیست؟

با توجه به فراوانی آگهی های تبلیغاتی، دیگر کمتر کسی به این شیوه اعتماد می کند و آگهی ها برای انتخاب محصولات و خدمات کمتر مورد استفاده قرار می گیرند. 

امروزه به خوبی روشن است که یکی از عناصر فعال تبلیغات اغراق و بزرگنمایی است. پس چگونه خدمات خود را معرفی کنیم و مشتریان خود را با کالا و محصول خود آشنا کنیم؟

اکنون، زمان بازاریابی محتوایی یا  content marketing فرا رسیده است.  به این مفهوم که با تولید محتوای ارزشمند، مشتریان تشویق به تعامل با یک برند خواهند شد . در واقع با این کار حس آزادی عمل به مشتری داده می شود.

کانتنت مارکتینگ چیست؟

برای بازاریابی محتوایی موفق باید اول مخاطب خود را بشناسید و نیاز او را بدانید. گاهی نیاز است محتوا در قالب یک فیلم یا عکس باشد گاهی در قالب متن. شما باید قبل از هر چیز یک استراتژی داشته باشید. 

هدف ‌گذاری و برنامه ‌ریزی قبلی به شما کمک خواهد کرد تا با استفاده از استراتژی خود در زمینه بازاریابی محتوایی به موفقیت بیشتری دست یابید.

اگر می‌خواهید کانون توجه مخاطبان خود باشید، به بازاریابی محتوایی به‌ عنوان یک استراتژی تجارت همیشگی نگاه کنید. معرفی مستمر ایده‌های جدید، سطح بازاریابی محتوای شما را ارتقا می‌دهد .

مهمترین قسمت کانتنت مارکتینگ، انتخاب سوژه است. 

اگر یک محتوای عالی تهیه شود، اما در مورد موضوعی باشد که برای مخاطب هیچ اهمیت و جذابیتی نداشته باشد به این ترتیب علاقه ای به مشاهده و مطالعه آن پیدا نخواهد کرد و تمام تلاش ها به هدر می رود.

اولین نکته کلیدی برای تهیه استراتژی تولید محتوا تهیه یک لیست از ایده هایی است که ارزش نوشتن دارند.

به کمک نرم افزار هایی که بیشترین میزان جستجوی سایتها و موتورهای جستجو را به تفکیک نشان می دهد، می توان علایق، سلایق و نیازمندیهای مخاطبان را فهمید و بر اساس آنها به تولید محتوا پرداخت.

خوشبختانه روز به روز بحث بازاریابی محتوایی پررنگ تر از قبل می شود. بسیاری از صاحبان تجارت متوجه شده اند که چیزی که باعث رشد و ترقی آنها در فضای مجازی می شود بازاریابی محتوایی است، در واقع هر تجارت با غنی سازی محتوایی از قبیل متن و عکس و فیلم و خبر و ...وارد عرصه رقابت می شود . 

امروزه در کل دنیا درصد چشمگیری از شرکتهای B2B ازکانتنت مارکتینگ استفاده می کنند و همچنین شرکتهای B2C هم مبلغ قابل توجهی از بودجه خود را دراین عرصه صرف می کنند .

کانتنت مارکتینگ چیست؟

کانتنت مارکتینگ باید به سمتی پیش رود که در نهایت به فروش منجر شود. 

 بازاریابی محتوایی میتواند شامل مدیریت کامل وب سایت به همراه درج اخبار، اطلاعیه ها، اطلاعات محصولات،خدمات، پاسخگویی به سوالات بازدید کنندگان و ... باشد .

دنیای وب این روزها امکانات متعددی را در اختیار کاربران قرار داده است. ایجاد  محتوادر رابطه با موضوعات محبوب یا جمع آوری اخبار در زمینه فعالیتهای تجاری می تواند بسیار ساده و در عین حال تاثیر گذار و کمک کننده باشد .

منظور از کانتنت مارکتینگ این است که مخاطب و بازار هدف خود را بشناسید و بدانید چه چیز قرار است به مشتریان خود منتقل کنید. و با نیاز سنجی مشخص کنید به چه نوع محتوایی نیاز است، سپس با استفاده از فنون نگارش و اصول بازاریابی، محتوا تولید کنید و در نهایت از طریق وب سایت، شبکه های اجتماعی و سایر امکانات در اختیار عموم قراردهید.

امروزه بازاریابی محتوایی یکی از اجزای سئو در امر طراحی سایت محسوب می شود زیرا شما با بازاریابی محتوایی مناسب باعث جذب کاربر و بالا رفتن ترافیک سایت خود می شوید و در نتیجه به بالاترین نتایج موتورهای جستجو ارتقا خواهید یافت. 

 در مجموع درک استراتژی های تولید محتوای مناسب و همگام بودن با آخرین تاکتیک های جذب مشتری بهترین مسیر برای ارتقای جایگاه و تثبیت موقعیت تجارت شماست .

مارکتینگ در دنیای مجازی، بازاریابی جهان را متحول کرده است. اکثرا مایل هستند، آخرین اطلاعات از برند محبوبشان را از این طریق به دست آوردند. امروزه سایت ها، وبلاگ ها و شبکه های اجتماعی بیش از هر چیز دیگری در اختیار متخصصان بازاریابی قرار دارند تا ازاین طریق با مشتریانشان در ارتباط باشند .

متاسفانه افزایش تولید محتوای بی کیفیت و ناکارآمد بازاریابی محتوایی را با خطر جدی مواجه کرده است. توجه به کیفیت محتوا از اصلی ترین اصول بازاریابی محتوایی است.

تنوع در تولید محتوا بهترین روش برای موفقیت بازاریابی محتوایی محسوب می شود . پس سعی کنید محتوای خود را در قالب متن، عکس ، فایل صوتی و ویدیو تولید کنید.

 برای مشاوره رایگان در زمینه طراحی سایت حرفه ای با مشاوران ما تماس حاصل فرمائید.


 

اشتراک گذاری: