اجتناب از فایل های فلش در هنگام طراحی وب سایت

 

مشکل فایل های فلش در سایت با موتور های جستجو

موتورهای جستجو مانند گوگل، یاهو، بینگ و ... بوسیله کدهای HTML قادر به یافتن مطالب مورد نظر کاربران هستند. هنگامی که اطلاعات در قالب فایل فلش در سایت فراخوانی شود، موتورهای جستجو را در پیدا کردن محتوای وب سایت ناتوان می سازد و عملا محتوا فدای زیبایی می شود، از این رو استفاده از فایل های فلش به هیچ عنوان در سایت های پیشنهاد نمی گردد.


 

بسیاری از تلفن های همراه از فلش پشتیبانی نمی کنند

دستگاه های تلفن همراه از جمله گوشی های هوشمند به عنوان یک مکمل کاربردی در کنار کامپیوتر، لپ‎تاپ، تبلت به شمار می روند که بسیاری از کاربران برای ورود به سایت از آنها استفاده می‌کنند. نکته قابل توجه اینکه بسیاری از این گوشی های قادر به پشتیبانی از فلش نیستند و هنگام ورود به سایتی که فلش در آن بارگذاری شده است، نمی توانند محتوای سایت را در اختیار کاربران قرار دهند و صفحه ای که باز می شود در آن نوشته شده است: « این پلاگین پشتیبانی نمی شود». در واقع گوشی هایی که نسخه اندروید آنها کمتر از 1/4  قابل بارگذاری سایت هایی که فلش دارند، به سختی می توانند از وب سایتهای دارای فلش استفاده نمایند. 
 

براساس تجربه کاربران

اگر چه بارگذاری فلش زیبایی خاصی ایجاد می کند، اما سرعت لود سایت را کاهش می دهد. امروزه بسیاری از کاربران تمایل دارند تا در کوناه تربن زمان صفحه مورد نظر را مشاهده نمایند، اما وجود فلش موجب افزایش حجم صفحه و کندی در لود آن می گردد.

گفتنی است امروزه طراحان سایت جهت جایگزین نمودن جلوه های بصری زیبا، از زبان برنامه نویسی java script و یا jquery استفاده می نمایند.

View: 997|Comment: 0|Create: 14/07/1394

جهت مشاوره تماس بگیرید
88621308


  
 
  
 
آدرس ایمیل
*
شماره همراه
  
دی ان ان evoq