طراحی واکنش گرا (RWD) و تأثیر آن بر SEO

• طراحی واکنش گرا (RWD) و تأثیر آن بر SEO

اگر مدت  زمان زیادی را صرف کار با طراحی صفحات وب و تکنولوژیهای مرتبط با آن کرده باشید، قطعا با تغییرات مداومی که در آن به وجود می آید نیز آشنا هستید.

 در طی سالهای اخیر همگان شاهد تغییرات زیادی در زبان های برنامه نویسی، الگوهای طراحی و محبوبیت و اقبال عمومی به مرورگرهای مدرن وب بوده اند.

یکی از آخرین و در نوع خود، مهمترین این تغییرات که  در چند سال گذسته مطرح  شده و به سرعت مورد استقابل قرار گرفته است، دستگاه هایی هستند که کاربران از طریق آنها از وب و برنامه های کاربردی آن استفاده می کنند. 

 این آخرین تغییر، نیاز به ارائه رویکردی جدید در ایجاد سایت (که تمرکز بیشتری بر کاربران دارد) را مطرح نمود که به ارائه شیوه طراحی واکنش گرا انجامید.

طراحی واکنش گرا و تاثیر آن بر سئو

گرچه این تغییرات در گذشته نیز مطرح بوده اند، ولی ابعاد وسعت این تغییرات هیچ گاه به وسعت گستردگی آنچه امروزه مشاهده می شود، نبوده است.

در سال های پیش، شاید بزرگترین چالش برای طراحان وب، طراحی صفحه ای بود که بتواند در مرورگرها و البته رزولوشن های مختلف، به صورت صحیح و یکسان به نمایش درآید؛

 ولی در چند سال اخیر با گسترش استفاده از ابزارهای قابل حمل (Mobile Device) همانند گوشی های هوشمند تلفن همراه، تبلت ها(رایانه های لوحی)، لپ تاپ ها و حتی در مواردی دستگاه های تلویریونی که قابلیت اتصال به اینترنت را دارا هستند

 تصمیم گیری در رابطه با تعیین اندازه و چگونگی نمایش عناصر یک صفحه وب، به گونه ای که بتواند در این طیف وسیع از دستگاه های نمایشگر به صورت صحیح به نمایش درآید، به کاری بس مشکل و در عین حال با اهمیت بدل گشته است.

در واقع طراحان وب به رویکردی نیاز داشند که آنها اجازه دهد به گونه ای به طراحی بپردازند که صفحات وب(طراحی های انجام شده) بتواند در هر وسیله ای که آن را به نمایش در می آورد، پاسخ مناسبی(به صورت نمایش صحیح صفحه مورد نظر) ارائه کند.

پاسخ نیاز طراحان در واقع RWD بود. افزون بر این ، مسئله دیگری که در همین رابطه مطرح گردید، نحوه تعامل کاربران با برنامه های کاربرید تحت وب(یا همان وب سایت ها) بود که در سالهای اخیر استفاده از صفحه کلید و ماوس، جای خود را به Gesture و صفحات لمسی داده است. از این رو، RWD می بایست برای این مسئله نیز راه حل هایی ارائه می کرد.

نکته RWD

عبارت Responsive web design که به اختصار به آن RWD نیز گفته می شود، با ترجمه های متفاوتی (همچون: طراحی واکنشی، تطبیق پذیر، انعطاف پذیر، پاسخگو و ...) رو به رو شده است که به نظر می رسد عبارت واکنش گرا با توجه به مفهوم این رویکرد، مناسب ترین واژه ی برابر برای آن می باشد.


طراحی واکنشی

طراحی سایت واکنشی مزایایی را به دنبال دارد که به توضیح هر کدام می پردازیم:

رنکینگ بالاتر

اگر شما کلمات کلیدی محلی را برای کسب و کار خود در نظر گرفته اید، ایجاد سایت واکنشی باعث افزایش رنکینگ سایت شما می شود. زیرا تعداد افرادی که  در حال رفت و آمد هستند به جستجوی مسیرها و کسب و کارهای محتلف می پردازند زیاد است.

گزارش های اخیر نشان می دهند که حدود 40% جستجوها از طریق نرم افزارهای موبایل و در حال حرکت، انجام می شوند. جستجوهایی که از طریق موبایل انجام می شوند، تحت تأثیر پارامترهای جغرافیایی قرار می گیرند و در نهایت نتایج از فیلترهای جغرافیایی عبور کرده و در معرض نمایش قرار می گیرند.

 در این صورت است که گوگل نتایجی مرتبط و بهینه شده را که مناسب با جستجوی شما است، ظاهر می کنند.

اگر شخصی با موبایل خود از طریق جستجو، وارد سایت شما شود و آن به شکل مناسبی در دستگاه وی به نمایش در نیاید، او با زدن کلیک بازگشت، سایت دیگری را از میان نتایج برای بازدید انتخاب می کند و همین عدم به نمایش درآمدن مناسب طراحی سایت شما، عاملی است که روی رنکینگ سایت می گذارد.

جلوگیری از محتوای تکراری

اگر شما برای کاربرانی که از موبایل ها استفاده می کنند سایتی جداگانه طراحی کنید و همان محتوایی که در سایت اصلی خود دارید را در آن قرار دهید، در واقع شما از محتوای تکراری یا Duplicate Contetn استفاده کرده اید که این باعث نقص در رنکینگ سایت می شود و در واقع موتورهای جستجو هر دو سایت شما را از رنکینگ خارج می کنند.

برای جلوگیری از این اتفاق شما باید سایت خود را به صورت واکنشی یا Responsive طراحی کنید؛ که در هر دستگاهی با هر اندازه صفحه نمایشی و هر مرورگری به خوبی به نمایش در آید.

طراحی سایت واکنشی و سئو

سئو و بهینه سازی سایت هم هزینه بر است و هم زمان بر. پس چرا هم منابع مالی و هم زمان خود را دوباره صر�� بهینه سازی سایت موبایلی کنیم؟
سایتی که به ��ورت واکنشی طراح�� شده باشد، دیگر نیازی به بهینه سازی دوباره ندارد و تمام تلاش های شما در بهینه سازی سایت اصلی بر روی آن هم اعمال می گردد.
نکته مهم دیگر این است که:
گوگل سایت های Responsive را دوست دارد؛ چرا که گوگل و الگوریتم هایش به تجربه کاربر از استفاده از یک سایت، مدت زمان سپری شده یک کاربر در آن و همچنین bounce rate آن اهمیت می دهند.


طراحی واکنش گرا (RWD) و تأثیر آن بر SEO


اگر کاربران و مشتریانتان از سایت شما راضی باشند و برایشان تجربه کاربری مناسبی را به ارمغان آورید، گوگل هم سایت شما را در بالاترین نتایج نشان خواهد داد.

با توجه به استفاده کاربران از موبایل و تبلت طراحی سایت واکنشی امری ضروریست. طراحی سایت واکنشی یا Responsive سبب افزایش خشنودی کاربران و در نتیجه رنکینگ سایت می شود.

1393/3/29

چگونه با 12 مرحله طراح وب سایت شویم؟

• چگونه با 12 مرحله طراح وب سایت شویم؟

اغلب طراحان گرافیک توجه خود را بیشتر بر روی مهارت های ملموس خود از جمله مهارت های فتوشاپ و یا تسلط بر jquary  می کنند.اما تبدیل شدن به یک طراح وب سایت حرفه ای به چیزهایی بیش از اینها و یا مهارت های فوق العاده طراحی نیاز دارد.
موارد بسیار مهمتری هست که هر مشتاق طراح وبی باید آن را درنظر بگیرد.ما همچنین می خواهیم به لیستی مفید از اطلاعاتی که به شما در انجام این پروسه کمک می کند اشاره کنیم.


مهارت ارتباط موثر1-مهارت ارتباط موثر 


ارتباطات موثر یکی از مهارت هایی است که می تواند در هر زمینه ای به شما کمک کند،بخصوص در طراحی سایت که  شما در ارتباط مستقیم با مشتری ،کارگردان هنری،و یا توسعه دهنده برای موفقیت پروزه نیاز به این مهارت دارید
،این درست است که روح خلاق در طبیعت به طور مستقیم صحبتی نمی کند،با این حال هنگامی که آن را ارائه می دهید باید کسی باشد که طرح هوشمندانه طرح اجرا شده را به اثبات برساند ، و این که مشتری بداند چرا رنگ و طرحی را انتخاب نموده اید حق مسلم او برای کسب و کارش است.
همچنین بسیاری از اختلافات کوچک را می توان به راحتی حل و فصل کرد اگر به خوبی ارتباط با مشتری برقرار کنید.
بنابراین ،برقراری ارتباط به منظور زنده مانده و موفقیت شماست.


قادر به فروش کار خود باشید2-قادر به فروش کار خودتان باشید


دنیای طراحی وب یک جهان کوچک است،و می توان گفت از نظر طراحان وب مانند جنگل است،برای باقی ماندن در رقابت باید  اجازه دهید مردم در مورد کار و مهارت شما اطلاعات کافی داشته باشند،طراحان معمولا فروتن هستند اما در موقع مناسب باید دستتان را بالا ببرید و حضور خود را اعلام نمایید.
تعداد ی از روشهایی که می توانید برای معرفی خود استفاده کنید:
-بازاریابی محاوره ای
- بازاریابی رسانه های اجتماعی
- و حتی بازاریابی به وسیله ویزیت کارت 
با این حال اگر شما ترجیح می دهید که در صندلی گرم و نرم خود بنشینید تا مشتریان به دنبال شما بگردند ،کسب و کار شما محکوم به فنا است. 


3-برنامه ریزی قبل از طراحی


در حالی که بسیاری از طراحان پروژه های خود را با رویکرد "منتظر برای الهام شدن یک ایده" انجام می دهند.
اما وقعیت این است که فقط با کمی برنامه ریزی ایده های خود زودتر به سراغتان می آید.
به این ترتیب برنامه ریزی و تحقیق قبل ازرفتن به فرآیند طراحی وب بسیار مهم است.
برنامه ریزی را می توان به سه بخش تقسیم کرد:
-تحقیق در مورد شرکت مشتری
-درخواست مشتری و آنچه که از وب سایت خود انتظار دارد
-تعمق بر آنچه رقبایتان انجام می دهند و روند صنعت مرتبط
ایجاد یک طرح کلی از وب سایت در ذهن شما و سپس اجرای آن اگرچه فرایند گیج کننده و کمتر جالب توجه است (به همین منظور بسیاری از طراحان تمایلی به انجام آن ندارند) ، اما برنامه ریزی از پیش طراحی شده موجب صرفه جویی در زمان ،پول و بهترین منابع شما می شود.


4-ارزیابی کار خود و دریافت بازخورد


چرخه یک پروژه طراحی وب سای�� حرفه ای در ارزیابی و تجزیه و تحلیل کار طراحی،به پایان می رسد.پذیرش و اجرای بازخورد به طور موثر ، یکی از صفات مهم طراح خلاق و حرفه ای می باشد.
مانند تمام مواردی که ذکر شد،داشتن دید خوب برای دیدن اشتباهات خود یکی از ویژگی های یک طراح موفق  است.
یک طراح خوب باید بتواند کار خود را مورد قضاوت قرار دهد و آن را از دید مخاطبان ببیند.همچنین می توانید از راه طولانی تر یعنی "منتظر قضاوت دیگران بودن" را استفاده کنید.


طراح وب سایت باشید ،نه طراح گرافیک


5-طراح وب باشید ، نه یک طراح گرافیک


این یک تصور غلط است که طراحان گرافیک با توجه به مهارت های گرافیکی و کامپیوتری که دارند می توانند طراح وب باشند و یا بالعکس.
در حالی که به صورت تئوری گاهی این مطلب درست است و تعداد بسیار کمی حرفه ای هستند که شکاف بین پروژه های چاپی و پروژه های مبتنی بر وب را می توانند پر کنند.
واقعیت این است که طراحی وب یک زمینه کاملا مجزا از طراحی است که به متخصص خود نیازمند است.این دو رسانه متفاوت هستند و به همین ترتیب مخاطبان و اهداف وب سایت به طور کامل متفاوت از طراح گرافیک می باشد.
همیشه این امکان هست که طراحان گرافیک مهارت های خود را به اندازه یک طراح وب پرورش دهند.
اما این مهم است ی بدانیم یک طراح گرافیک موفق وقتی طراحی وب انجام می دهد لزوما همیشه موفق نخواهد بود. شما باید مهارت های خود را مختص طراحی وب افزایش دهید.


خود را با فناوری جدید به روز کنید


6-خود را با فناوری های جدید به روز کنید


در دنیای فناوری کامپیوتر تقریبا هر روز شاهد تغییراتی هستیم که یک طراح وب نیاز به هماهنگی با تغیرات این صنعت دارد.
تقسیم بندی کار خود را طوری انجام دهید که زمانی از آن را صرف یادگیری چیزهای جدید در زمینه کاری خود کنید.
چیزهای جدید ،روند کاری و بودن در مسیر درست همه اینها از مهمات شروع و داشتن یک پروژه خوب است.
اگر شما نمی خواهید از رقیبان خود عقب تر باشید و کسب و کار خود را رونق بخشید، باید خود و کارتان را با نکات جدیدتر و تازه تر به روز کنید.


مهارت های نرم افزاری را دست کم نگیرید7-مهارت های نرم افزاری را دست کم نگیرید


اگر عوامل موفقیت یک طراح وب را به چند دسته تقیسم کنیم ،مهارت های نرم افزاری وب یکی ��ز مهمترین آنهاست.هما��طور که گفته شد یکی از موارد مهم در طراحی وب به روز رسانی سریع است ،با توجه به تکنیک های جدیدی که هر روز در حال معرفی می باشد.
حتی اگر شما یک برنامه نویس هم نباشید ،یک طراح موفق نیاز به یادگیری و درک این تکنیک ها دارد.

جدای از دیگر مهارت های طراحی اصلی ،این مهم است که درک کاملی در مورد موضوعاتی چون:
 مدرن ترین برنامه نویسی HTML
CSSبا کیفیت بالا برای بهترین سازگاری با مرورگر ها
شیوه های هوشمند بهینه سازی سایت ( موتور های جستجو)
UI تکنیک های جاوا اسکریپت 

و پس از  ایجاد سایتی بنیادی می توانید به مرور زمان محتوای بیشتری را به آن اضافه کنید.
داشتن حتی یک درک کلی از این چند مهارت ذکر شده قطعا زمینه کار خوب و مشتریان بهتر را فراهم می کند.


کسب تجربه8-کسب تجربه


تعداد تجربیات ، گاهی اوقات حتی بیشتر از شرایط و مهارت های خود طراح به موفقیت او کمک می کند.
این که کار فرما ی�� مشتری شما به صورت بالقوه علاقه مند به دانستن تجربه های قبلی و این که چه پروژه هایی را انجام داده اید طبیعی است.
برای شما هم ، داشتن تجربیات زیاد کمک به شناسایی بهترین  راه حل های طراحی در طی جلسات با مشتری می کند.

توصیه ما برای شما:
اگر شما هنوز در حال تحصیل هستید، "آیا فقط برای شروع کار به تحصیل خود ادامه می دهید؟"


برای شروع کار کمی صبر کنید،در این وقت اضافه برای شروع کار تجربیات بیشتری را اندوخته کنید تا برای ورود به جهان طراحان وب با دستی پر اقدام نمایید.


سازمان یافته باشید9-سازمان یافته باشید


یک حرفه ای سازمان یافته برای قهرمانی به وجود آمده است.مهم نیست زمینه کاری شما چه باشد،هر فرد برای موفقیت نیاز به سازمان دهی و برنامه دارد.
در مورد طراحی وب ،نداشتن برنامه و زمان ممکن است کار را با مشکلات فراوانی روبرو کند.
بنابراین شروع کار سازماندهی را از کامپیوتر خود انجام دهید،طبقه بندی متون،تصاویر،گرافیک ،فیلم ها و حتی فایل های صوتی هر کدام در پوشه ای جداگانه و گذاشتن نام و برچسب مناسب برای هر کدام، حفظ و نگهداری لیستی از کار هایی که در طول یک پروژه به صورت روتین انجام می دهید برای تقویت زمان و داشتن پایان کار راحت تر.


10-حساسیت بیشتری بر روی  کار داشته باشید


طراحان وب ،کارکنان مستقل و یا حقوق بگیران، باید ذهنیت آماده ای برای نزدیک شدن هر پروژه را داشته باشند.
همه چیز در مورد فروشندگی طراحی،در دنیای واقعی است،ارزیابی ارزش کار و تعادل هزینه.
طراح وب سایت موفق نه تنها برای مشتریان خود طراحی وب سایت می کند بلکه ایجاد راه حل های مناسب را به آنها معرفی می کند.
اگر شما درک درستی از نیاز های بزاریابی یک سازمان داشته باشید و به ذهن بازدید کنندگان نفوذ کنید یک پله از رقبای خود بالاترید.
با این حال اگر شما برای مدیریت جانبی برای یک پروژه مشکل پیدا کردید می توانید به دنبال همکاری با شرکت طراحی وب سایت بزرگتری که در این زمینه تجربه بیشتری دارند باشید.


تیمی کار کنید11-به صورت تیمی کار کنید


طراحی سایت به ندرت به دست فقط یک نفر انجام می شود.این که شما در یک شرکت بزرگ کار می کنید و یا با یک مشتری کوچک ،داشتن گروه کاری برایتان اجتناب ناپذیر است.
در حالی که کاری که یک طراح وب می کند به تیم بزرگی ار متخصصان نیاز ندارد(گاهی اوقات حتی احساس می کنید که خودتان به تنهایی تمام کارها را انجام می ��هید)
 اما این مهم است که درک درستی داشته باشید و وظایف خود را بین همکاران تقسیم کرده و هر قسمت آن را به شخصی محول کنید تا هم آنها در کار سهیم باشند و هم پروژه قوی تر با سرعت بهتر را تحویل دهید.
بودن فردی مفید در کا�� گروهی نشان می دهد که شما درک درستی از کار در ابعاد بزرگتر دارید .
مانند گفته قدیمی :"یک دست صدا ندارد"
با داشتن کار گروهی پیشرفت پروژه های خود را ببینید.


12-بروز رسانی نمونه کارها


حفظ و نگه داری یک مجموعه خوب برای موفقیت هر طراح بسیار مهم است.اما مشکل طراحان وب سایت داشتن چهره منحصر به فرد برای کارشان است.
در حالی که یک طراح پوستر می تواند یک پروژه را که از سالها پیش انجام داده جزو نمونه کارهای خود قرار دهد با این دلیل که هنوز هم طراحی آنها نو و مرتبط است.
 اما اگر یک طراح وب سایت نمونه کارهای خود را از سال های پیش به همان شکل نگه دارد قابل قبول نیست.
نمونه کارها بهترین رسانه برای به نمایش گذاشتن توانایی و زیبایی شناسی طراحان وب است ،اما مهمتر از آن مشتریان فعال شما هستند که هنوز هم ارتباط داشته و به روز شده اند.
و تایید هایی که بر روی وب سایت های طراحی شما انجام می شود شواهدی قطعی است بر توانایی شما.
کارتان سبدی است از مجموعه مهارت هایی که در طراحی وب انجام می دهید،از جمله طرح بندی،مدیریت محتوا ،ترکیب ،رنگ ها و طراحی و تکنیک های آن
نمایش مشتریان بالقوه خود نه تنها برای جذب بیشتر دیگر مشتریان کمک می کند بلکه آن ها را برای شارژ پول بیشتر ترغیب خواهد کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره طراحی سایت و همچنین طراحی لوگو به وب سایت های webcade.ir و armcade.ir مراجعه فرمائید.

1393/5/16

نقشه سایت چیست؟

• نقشه سایت چیست؟

نقشه سایت به فایلی گفته می شود که در آن تمامی آدرس های موجود در یک سایت قرار می گیرد و عموما با XML مشخص می‌شود. نقشه سایت به معنای زبان نشانه گذاری قابل توسعه است و حاوی اطلاعات مربوط به تمامی آدرس های سایت از آخرین بروزرسانی، میزان اهمیت و نحوه ارتباط یک صفحه با سایر صفحات دیگر است.
این نقشه می‌تواند روبات موتورهای جستجو را هدایت و صفحات سایت را در اختیار آنها قرار دهد. همچنین، از طریق نقشه سایت می توان از ایجاد صفحات جدید و تغییرات در صفحات قدیمی، اطلاعات مفیدی را کسب کرد.
وجود این نقشه می‌تواند اطلاعات مربوط به مپ ها را به بهترین شکل ممکن در اختیار کاربران قرار دهد و در عین حال صفحات سایت بهتر ایندکس شوند. 
 

اهمیت و ضرورت نقشه سایت

نقشه سایت برای سئو و بهینه سازی سایت موثر است که به موتورهای جستجو از قبیل یاهو، گوگل، بینگ و ... معرفی می‌شود. به این معنا که فایل روبات تکست با هدف جلوگیری از دسترسی موتورهای جستجو به بخش هایی از سایت که وبمستر تمایلی برای نمایش آن ندارد، استفاده می شود.

وجود نقشه سایت برعکس روبات تکست فایل عمل و به موتورهای جستجو اعلام می‌کند که در سایت، چه لینک های قرار گرفته است.
این امر در بهینه سازی و سئوی سایت تاثیرگذار می باشد. در واقع، می تواند نقشه صفحات و محتواها در اختیار موتورهای جستجو قرار مدهد.
علاوه بر این، تغییراتی که در سایت ایجاد می‌شود و تلاش هایی که برای بهینه سازی سایت انجام می شود، به وسیله نقش سایت به گوگل نمایش داده می شود که این به ایندکس محتوای سایت کمک کند و سرعت سئوی سایت را افزایش می دهد.
 

 

نقشه سایت استاندارد

در نقشه سایت، آدرس سایت، دسته بندی، تگ ها، فیلد، مطالب و عنوان  که در آن مجموعه ای از تگ ها اضافه می‌شود که عبارتند از:
 
- url یک برچسب که دربرگیرنده محتوای لینک هر صفحه است.
- loc تعیین کننده آدرس هر صفحه در نقشه سایت است.
- lastmod تاریخ ایجاد یا اعمال تغییرات را مشخص می‌کند.
-  urlset که جهت شروع و انتهای تگ در نقشه سایت استفاده می شود.
- changefreq این برچسب تعیین کننده حدود تغییرات آدرس صفحات سایت می باشد.
 

گاهی ممکن است در نقشه سایت، تگ priority نیز ایجاد شوند که در این صورت میزان اهمیت صفحه بیان می شود رتبه صفحات می‌تواند بین 0 تا 10 باشد. برچسب های lastmod ، changefreq و priority برای اطلاعات تکمیلی کاربرد دارند و برای آنها هیچ الزامی وجود ندارد.
 

نحوه ایجاد نقش سایت

برای ایجاد نقشه سایت، می‌توان از افزونه‎ها و یا سایت های که برای تولید خودکار نقشه سایت موجود هستند، استفاده و سپس فایل نقشه سایت را در روی سایت خود منتشر کرد.
سیستم های مدیریت محتوا، به منظور ایجاد نقشه سایت دارای افزونه و پلاگین استفاده می شوند که سرعت و کیفیت کار را ارتقا داده و در بهینه سازی سایت نقش موثری ایفا می کنند. گاهی با توجه به تعداد صفحات سایت و نیز موضوع محتواها، سایت راه اندازی شده و نقشه سایت نیز با توجه به این شرایط، به تعداد متعددی ایجاد می‌شود. در این شرایط فایل مربوط به هر نقشه سایت باید در یک فایل ایندکس یا Sitemap index file، عنوان شود. زمانی تعداد صفحات بیش از اندازه باشد، از چندین نقشه سایت استفاده شود.
به عنوان نمونه، هنگامی که تعداد صفحات بیش از 3 هزار و سایز فایل یک نقشه سایت بیش از 10 مگابایت باشد، وجود چندین نقشه ضرورت دارد. یک راه برای کاهش حجم نقشه سایت، استفاده از فایل zip می باشد که در آن پهنای باند مورد نیاز کاهش پیدا کند. یکی از توصیه متخصصین فشرده سازی فایل نقشه سایت است بطوری که حجم آن کمتر از 10 MB باشد. 

1395/1/10

فیلم و زینک چیست؟

• فیلم و زینک چیست؟

تعریف فیلم و زينك
پس از اینکه مجله یا روزنامه اي از بخش حروف چيني خارج شد مسئوليت ادامه كاربه بخش ديگري از تشكيلات توليد محول مي شود كه به صورت يك محيط كاري مستقل و جدا حركت مي كند.
تهيه زينك چاپ مستقل برانجام مراحل متعدد عكاسي است .اولين شعبه اين كار به استديوي دوربين عكاسي Camera studio یا به طور خلاصه به شعبه عكاسي معروف است.در اين شعبه فيلم هاي نگاتيو یا پزتيو را تهيه مي كنندو براي تهيه زينك آنها را به كارمي برند.همه عكسها يت به صورت تصاوير خطي ، مانند نقاشي هاي سياه و سفيد و نمودارها و طرح هاي هنري یا به صورت رنگي ،مانند عكسي با رنگهاي فراوان و فاقد خطوط مشخص هستند.هر يك از اين دو نوع عكس نيازمند روشهاي گوناگون عكاسي اند.
عكاسي از تصوير خطي براي تهيه فيلم نگاتيو بسيار راحت است چرا كه همه چيز در تصوير وارونه شده و همه خطوط تيره تصوير به صورت خطوطي شفاف نمايان مي شوند.اين در حالي است كه زمينه سفيد تصوير به صورت تيره یا مات جلوه مي كند. اما در تصاويري كه داراي زمينه سايه روشن هستند،مثل عكس سياه و سفيد ،لازم است تا تصاوير به الگوهاي نقطه اي تجزيه شود.قسمت هاي تيره عكس با نقطه هاي درشت و قسمت هاي روش آن با نقطه هاي ريز ساخته مي شود.چشم انسان از دور قادر به تشخيص اين نقاط از يكديگر نيست و آن ها را به صورت سايه مي بينند.براي درك بهتر اين مطالب مي توان باذره بين به عكسي در روزنامه نگاه كنيم.متصدي دوربين براي تبديل عكس به الگوي نقطه اي ،تصوير اصلي را از ميان آن چه «ترام» نام دارد،عكاسي مي كند.صفحه ترام يك تكه فيلم است كه سطح آن پرازنقاط ريز و متراكم است .درنتيجه به دليل وجود ترام درهنگام عكاسي ،نگاتيو عكس به صورت الگوي نقطه اي توليد مي شود.

تصاوير رنگي
با نگاه به يك مجله، متوجه تصاوير رنگي بت تركيبي از رنگ هاي مختلف مي شويد.اين تصاوير رنگي زيبا پس از تفكيك به وسيله ترام توسط عكاس و با تعيين ميزان رنگ مورد نياز به دست مي آيند.چاپچي فقط با استفاده از چهار رنگ آبي،زرد،قرمز،مشكي موفق به خلق رنگهاي بسيار متنوع مي شود.در بخش چاپ ،به هنگام نگاه كردن به تصوير زيبايي كه با چهاررنگ چاپ شده باشد،اصطلاحاً گفته مي شودكه «ترام هايش روي هم خورده »واقيعت اين است كه رنگها «ترام ها»كنارهم چاپ مي شوند،زيرا اگر روي يكديگر چاپ شوند،عمل تركيب رنگ انجام نمي شود.براي اینکه عمل تركيب رنگ انجام شود عكاس در موقع تفكيك به ترام هر رنگ زتويه اي خاص مي دهد تا هنگام چاپ روي يكديگر قرار نگيرند.چاپي براي خلق چنين اثري به چهار زينك از يك تصوير رنگي نياز دارد.يك زينك براي چاپ آبي ،يك زينك براي چاپ زرد، يكي براي قرمز،يكي هم براي چاپ مشكي.بنابراين در يك تصوير رنگي ،چهاررنگ بالا بايد از يكديگر تجزيه شوند.اين كار را متصدي دوربين انجام مي دهد.از او يك تصوير رنگي چهار بار عكاسي مي كند و در دوربين خود هربار از يك فيلتر شيشه اي با رنگي متفاوت بهره مي گيرد.همچنين در هر نوبت عكاسي در ترام استفاده مي شود بنابراين هررنگ به صورت الگوي نقطه اي یا ترام نيز مي آيد.
امروزه ديگر مانند گذشته از فيلترهاي رنگي استفاده نمي شود بلكه تجزيه رنگ به طور خودكار در دستگاه اسكنر انجام مي گيرد اين كار با گذراندن پرتويي از نور باريك و نقطه مانند بر سطح تصوير عملي ميشود.بازتابش اين پرتو نور به دستگاه رايانه وارد مي شود.رايانه رنگ ها را تجزيه كرده ،درشتي و ريزي رنگهاي موجود در تصوير هماهنگي داشته باشد.محصول نهايي اسكنر عبارت است از چهار فيلم مجزا ،يعني همان چهار رنگ اصلي چاپ كه از هر يك براي ساختن و تهيه يك زينك استفاده مي شود.
مونتاژ صفحه:مسئوليت بعدي در اين روند برعهده مونتاژ كار است.زماني كه هر صفحه مستقل بر طرح ،عكس،نوشته،و جز اين ها به عنوان صفحه كامل و بدون غلط تاييد شده،از تمامي صفحات، فيلم نگاتيو تهيه مي كنند.سپس فيلم هاي نگاتيو به ترتيب خاصي در كنار يكديگرقرار گرفته،مونتاژ مي شوند تا در نهايت براي تهيه و زينك از آنها استفاده مي شود.ترتيب صفحات كتاب در مونتاژ اصلاً مشابه ترتيب صفحات در يك مجله نيست.دليل اين امر واضح و روشن است مي توان با نگاه كردن به ابعاد آن دو به تفاوت آنها پي برد.براي باز بيني كارهاي مونتاژ از فرم مونتاژ شده پيش از تهيه زينك بر روي كاغذ حساس اوزاليد نمونه اي گرفته مي شود.تا مسئول فني آخرين بررسي ها انجام دهد اگر غلطي وجود داشته باشد یا تغييري لازم باشد مقرون به صرفه تر آن است كه پيش از تهيه زينك و شروع چاپ غلطها تصحيح شوندزيرا بعد از تهيه زينك چنين كاري مقرون به صرفه نيست .

تهيه زينك
تصاوير و مطالب چيده شده با روش نور دادن (عكاسي)از فيلم نگاتيو (منفي)به سطح زينك آلومينيومي منتقل مي شود.سطح زينك پوشيده شده از يك ماده شيميايي بسيار نازك است كه فيلم نگاتيو بايد كاملاً برروي اين سطح و در تماس مستقيم با آن قرار گيرد. اين عمل با بكارگيري در چارچوب ويژه اي جهت تخلية كامل هواي بين فیلم و زينگ انجام مي شود كه در محيطي خلأ مانند كاملاً به هم مي چسبد . سپس اين مجموعه زير تابش نور مادون بنفش قرار گرفته از قسمت هاي شفاف فیلم نگاتيو نور عبور مي كند و پوشش شيميايي موجود بر سطح زينك را تحت تآثير قرار مي دهد . قسمت هاي تيرة فیلم نگاتيو از عبور ممانعت مي كند و در نتيجه به هنگام ظاهر توان بدون تغييرباقي مي مانند . همچنين به هنگام كپي كردن از فیلم پزتيو (مثبت) وقتي نور از قسمت هاي تاريك عبور نمي كند سطح چاپ شونده باقي مي ماند و قسمت هاي شفاف كه نور خورده با ظهور زينك از بين مي روند .
پس از آن كه زينك با روش ياد شده در بالا ديد با ماده شيمييايي شسته و ظاهر مي شورد . اين مادةشيميايي بر لايه موجود در سطح زينك تاثير مي نهد . به اين ترتيب كه قسمت هايي از زينك كه نور مادون بنفش به آن رسيده به هنگام تماس با دارو از بين مي روند و به آلومينيوم 99 درصد تبديل شده به هنگام چاپ جاذب آن مي شودو قسمتهايي كه نور مادون بنفش به آن نرسیده با شستن دارو از بین نمي روند و به هنگام چاپ به روش لیتوگرافی آماده شده است و چون ورقه ای نازک و انعطاف پذیر است آن را به دور سيلندر ماشين چاپ افست مي بندند.چاپ به روش لیتوگرافی بر مبناي اين اصل استوار است كه چربی و آب با هم مخلوط نمي شوند.قسمتهايي از زينك كه مركب را به خود مي گيرند،مكانهايي هستند كه تحت تابش نور قرار نگرفته اند .چاپ به اين شکل شروع مي شود كه ابتدا نوردهاي آب و سپس نوردهاي مركب بر سطح زينك ،آب و مركب مي دهند و سپس قسمتهای مركب گرفته بر روي لاستيك منعكس مي گردند و از روي لاستيك بر سطح كاغذ چاپ مي شوند.
ليتوگرافي محل گرفتن فيلم و زينک را مي گويند.

 

1390/1/9

ده نکته کلیدی برای بهبود فرآیند بهینه‌ سازی وب سایت

• ده نکته کلیدی برای بهبود فرآیند بهینه‌ سازی وب سایت

در فضای بازاریابی اینترنتی بهینه‌ سازی موتور جستجو یا همان سئو اهمیت زیادی یافته است مخصوصاً اگر در پی توسعه شرکت خود هستید. اگر برندتان رقبای زیادی دارد یا می‌خواهید فروش خود را افزایش دهید با استفاده از بهترین شیوه‌های سئو می‌توانید به نتایج مدنظرتان برسید . 

با این ‌وجود برای هرچه بیشتر بهره بردن از سئو باید ببینید کدام تاکتیک‌ها ROI بیشتری برای شما در پی خواهند داشت و نیز این تاکتیک‌ها باید با قوانین موتور جستجو بیشترین هماهنگی را داشته باشند.

تاکتیک‌های Black-hat SEO ( سئوی کلاه سیاه ) که علاقه چندانی به کاربران قانونی ندارند و بیشتر روی موتورهای جستجو متمرکز هستند باعث می‌شوند تا شما توسط گوگل جریمه شوید و احتمالاً شرکت شما از نتایج جستجوها حذف خواهد شد. 

وقتی مبحث بهینه‌سازی وب‌سایت برای موتورهای جستجو مطرح می‌شود، نکات مرتبط با طراحی وب‌سایت و شیوه‌های صحیح ساخت کلمات کلیدی و نیز شیوه‌هایی که برخی شرکت‌ها دراین‌باره پیشنهاد می‌دهند، می‌توانند مؤثر باشند.

به ده نکته زیر نگاهی بیندازید و ببینید که چگونه می‌توانید از انها در بهبود استراتژی سئو و طرح کلی شرکت خودتان استفاده کنید . 

1. ایجاد ایده‌های محتوا با کمک گوگل

برای اینکه به کمک سئو رتبه خوبی به دست بیاورید به ایده محتوای عالی نیاز دارید. وبلاگ و وب‌سایت شما باید ارزش بوکمارک شدن داشته باشد. با این‌حال گاهی با ایده‌هایی برای محتوا مواجه می‌شوید که می‌دانید رتبه‌تان را ارتقا می‌دهد هرچند که ساده نیست.

یکی از روش‌های ارتقای اعتبار برند از طریق محتوای وب، استفاده از ویژگی پرکردن خودکار گوگل است. پرکردن خودکار عبارت است از فهرست سوالات جستجو شده‌ای که وقتی شما کلمه‌ای را برای جستجو تایپ می‌کنید گوگل انها را پیش‌بینی کرده و نشان می‌دهد.

این قابلیت ویژگی سودمندی برای صرفه‌جویی در وقت افراد است و برای بازاریاب‌هایی که به ایده‌های محتوایی نیاز دارند هم ابزاری عالی است.

ده نکته کلیدی برای بهبود فرآیند بهینه‌ سازی وب سایت


عملکرد روش ایجاد ایده محتوا از طریق گوگل به به شرح زیر است: 


 1. فهرستی از کلمات کلیدی برای رتبه‌بندی را تهیه کنید .

2. انها را در نوار جستجوی گوگل بنویسید .

3. سپس یک حروف الفبا را وارد کنید.مثلاً بازاریابی آنلاین + را به اضافه "ب" تایپ کنید و می‌بینید که فهرستی از کلمات جستجو شده برای شما نمایش داده می‌شوند که با حرف ب شروع شده‌اند . 

4. فهرستی از سوالات جستجو شده‌ای تهیه کنید که فکر می‌کنید برای ایجاد محتوا مناسب هستند. حتی اگر مطمئن نیستید که درباره این موضوعات مطلبی خواهید نوشت، باز هم انها را جایی ثبت کنید . در نهایت فهرست گسترده‌ای خواهید داشت که هر زمان ایده‌های محتوایی‌تان تمام شد می‌توانید به آن رجوع کنید. 

5. این کار را برای تمام حروف الفبا انجام دهید.مثلاً بازاریابی آنلاین + س، بازاریابی آنلاین + ج 

 2. به‌ روز رسانی‌ های الگوریتم را مدنظر قرار دهید 

فرمولی که گوگل با استفاده از آن وب‌ سایت‌ ها را رتبه‌ بندی می‌کند مرتباً در حال تغییر است. به عنوان متخصص سئو باید در مورد این به‌روزرسانی‌ های الگوریتم های گوگل همیشه به‌روز باشید . 

گوگل به‌طور مرتب و معمولاً هر چند ماه یکبار الگوریتم‌های خود را تغییر می‌دهد. معمولاً قبل از انجام این کار اطلاع‌ رسانی نمی‌کنند و تنها راه آگاهی از این تغییرات توجه به تغییر ترافیک وب‌سایت خودتان است.

تغییر در وضعیت الگوریتم فعلی به معنای تغییر الزامی استراتژی از سوی شما است. عضو وبلاگ‌های بازاریابی دیجیتال شوید تا درباره تجارب سایرین در این زمینه مطلع شوید و ببینید شرکت‌های مختلف چگونه خود را با روال تغییرات هماهنگ می‌کنند . 

3. قدرت ابزارهای کلمات کلیدی 

انتخاب کلمات کلیدی صحیح برای هر چیزی که شما تولید می‌کنید بسیار مهم است چون به وسیله آن است که کاربران شما را پیدا می‌کنند یعنی از طریق کلماتی که جستجو می‌کنند.

 از کجا بدانید که چه کلمات کلیدی مناسب هستند؟ 

در Google Keyword Planner به جستجوی ایده‌هایی برای کلمات کلیدی بپردازید و مواردی را انتخاب کنید که میزان جستجوی ماهانه انها در حد متوسط است و انها را وارد گوگل کنید. فقط به نتایج صفحه اول توجه کنید چون فقط باید به دنبال انها باشید و ببینید که می‌توانید با این نتایج به دست آمده رقابت کنید.

از ابزارهای واسطه‌ای مانند Majestic ، Ahrefsو Moz برای اعتبار سنجی نتایج یافته شده استفاده کنید (اعتبار صفحه، اعتبار دامنه، میزان نقل‌قول‌ها، صحت و درستی و ترافیک) و معین کنید که آن کلمه کلیدی تا چه حد می‌تواند موجب بهینه‌سازی یک مقاله شود. 

4. از گوگل پلاس استفاده کنید 

گوگل سرویس G+ را به عنوان شیوه‌ای برای اتصال و بازبینی هویت‌ها در اینترنت ارائه کرده است و G+ Business با سایر سرویس‌های گوگل مثل جی میل، یوتیوب، نقشه‌خوانی و حتی مرورگر کروم تلفیق شده است.

نتایج گوگل پلاس در نتایج جستجو نشان داده می‌شود و وقتی فردی در شبکه کاربر دارای 1+ باشد گفتگوهای مشترک را هم شامل می‌شود. محتواهای یک وب‌سایت که در گوگل پلاس به اشتراک گذاشته می‌شوند بلافاصله فهرست بندی می‌شوند و به آن معناست که قبل از اینکه کل سایت مجدداً فهرست بندی شود آن محتوا در نتایج جستجو نمایش داده خواهد شد.

بله این چیزی فراتر از پلتفرم رسانه اجتماعی است که باید به آن توجه کنیم اما این سرویس را گوگل ارائه می‌دهد. محتوای گوگل پلاس بلافاصله در نتایج جستجو قابل نمایش است، در مقدار اطلاع‌رسانی در سمت راست صفحه‌نمایش و در بررسی‌ها در local pack با نتایج محلی.

به یاد داشته باشید که بیش از 100 میلیون نفر روزانه از حساب‌های کاربری گوگل خود استفاده می‌کنند و این‌ها مشتریان، طرفداران و تأثیرگذاران بالقوه‌ای هستند. اجازه ندهید رقبا در این زمینه از شما پیشی بگیرند. 

ده نکته کلیدی برای بهبود فرآیند بهینه‌ سازی وب سایت

5. به انجمن‌های آنلاین (فروم ها) فکر کنید 

گاهی اوقات بسیاری از شرکت‌ها برای افزایش رتبه در گوگل، به انجمن‌ های آنلاین روی می‌آورند تا محتوای خود را به اشتراک بگذارند. یکی از روسای شرکت‌ها درباره تجربه موفق خود در زمینه استفاده از Reddit این‌گونه می‌گوید: 

متوجه شدم که بین یکی از مقالات من که به صورت ویروسی در Reddit قرار گرفت و سرعت فهرست بندی شدن و رتبه گیری آن ارتباط مستقیمی وجود دارد.

 تقریباً 2 ماه از عمر سایت من می‌گذرد و به‌ دفعات زیادی یکی مقالات من در Reddit منتشر شده و بسیاری آن را دنبال کرده‌اند و همان روز آن مقاله در بخش کلمات کلیدی مرتبط به صفحه اول نتایج جستجو رسید و رتبه آن همچنان پابرجاست. 

6. ایجاد پروفایل بک لینک 

بک لینک‌ها بخش مهمی از ترکیب سئو هستند اما باید بدانید که اعتبار صفحه شما چگونه حاصل می‌شود مخصوصاً اگر با رقابت شدیدی مواجه هستید. گوگل تمام لینک‌های خارج از محدوده سایت شما را به اندازه لینک‌های ورودی مهم می‌داند.

 اگر آنها سایت‌های قابل اعتماد و بسیار باارزش باشند به شیوه‌ای مثبت روی اعتبار صفحه شما تأثیر می‌گذارد و به کاربران گوگل نشان می‌دهد که شما با سایر محتواهای باکیفیت مرتبط هستید.

 ساده‌ترین راه برای در نظر گرفتن لینک‌های خارج از محدوده شما دقیقاً زمانی است که شما آنها را به وجود می‌آورید یعنی وقتی محتوا را می‌نویسید. حتماً از منابع معتبری استفاده کنید که خودشان نیز از نظر دامنه و ارزش صفحه بسیار با اعتبار هستند و به‌این‌ترتیب شاهد افزایش اعتبار صفحه خودتان خواهید بود.
 ممکن است این روش حجم محتوای لینک ارزشمند فعلی شما را کاهش دهد اما این تنها راه مناسب است.

 7. محتوای باکیفیت رمز کلیدی است 

سئو به میزان گسترده‌ای مبتنی است بر ارائه تجربه مثبت برای کاربر به این معنا که محتوایی که به وجود می‌آورید باید از سوی کاربر قابل‌خواندن و قابل‌درک باشد. متیو دسیرن متخصص سئو الزام وجود محتوای باکیفیت را به شرح زیر توضیح می‌دهد: 

از نظر من نکته مهم اصلی سئو (مخصوصاً در آینده) عبارت است از تأکید فزاینده روی تولید محتوایی که برای مصرف‌کنندگان و نیز موتورهای جستجو قابل‌درک باشد.
 هر روز بیش‌ازپیش اطلاعات حاصله نشان می‌دهد که ایده پیروی موتورهای جستجو از الگوریتم‌های محتوا محور در حال افزایش است. تعیین یک روش محتوایی که از پیش‌بینی پیروی می‌کند برای هر اقدامی در بازاریابی دیجیتال مهم است و کمک می‌کند تا از رقبا سبقت بگیرید. کیفیت محتوا بسیار مهم است. 

8. لینک‌های آسیب‌دیده را بررسی کنید. 

بررسی وب‌سایت برای اطلاع از لینک‌های آسیب‌دیده روشی مؤثر جهت توسعه رتبه سایت شما است و تجربه‌ای را که در اختیار کاربران قرار می‌دهید بهبود می‌بخشد. وقتی وب‌سایتی مجدداً طراحی می‌شود برخی URL ها تغییر خواهد کرد.

 ممکن است لینک‌هایی از سایر سایت‌ها به سایت شما کارایی خود را از دست بدهد. این امر از نظر تجربه کاربر و سئو بسیار بد است. بازدیدکنندگانی که از آن صفحات به سوی سایت شما هدایت می‌شوند با خطای صفحه 404 مواجه می‌شوند و چنین لینک‌هایی اعتبار شما را زیر سوال می‌برند.

 هر چه بیشتر روی بک لینک‌های وب‌سایت خودتان کار کنید رتبه شما در موتورهای جستجو بالاتر خواهد بود.
 

9. وب‌سایت‌هایی منطبق با گوشی موبایل 

جدیدترین بروز رسانی الگوریتم گوگل که به اختصار mobilegeddon نام دارد مربوط است به داشتن وب‌سایتی منطبق با گوشی‌های موبایل. دانیل هایکی مدیر تبلیغات در گروه بازاریابی هایکی طراحی واکنشی را توصیه می‌کند: 

اگر وب‌سایت شما با گوشی‌های موبایل منطبق نیست آن را برای انطباق‌پذیری با گوشی‌های موبایل مجدداً طراحی کنید تا کاربران موبایل هم به سایت شما دسترسی داشته باشند.
 چون بیش از 30 درصد مردم با گوشی‌های خود به جستجو در اینترنت می‌پردازند اگر وب‌سایت شما در نتایج جستجوی موبایلی گوگل ظاهر نشود تعداد زیادی از مشتریان را از دست خواهید داد. 

10. بازاریابی ویدیویی 

بسیار از شرکت‌ها و نیز افراد بازاریابی ویدیویی را به عنوان ابزار مؤثر سئو در نظر دارند. درباره قدرت بازاریابی ویدیو می‌توان گفت که: 
شما می‌توانید یک ویدیو را خیلی سریع‌تر از مطالبی که در وبلاگ وجود دارند از نظر رتبه کلمات کلیدی ارتقا دهید.

 یوتیوب و گوگل با هم ادغام شده‌اند تا محتوای ویدیویی فوق‌العاده‌ای به وجود بیاورند و سپس این ویدیوها را بهینه‌سازی می‌کنند تا مطمئن شوند شما آنها را به‌طور آنلاین پیدا می‌کنید. 9 نفر از 10 نفری که در گوگل جستجو می‌کنند به جای کلیک روی نتایج صرفاً متنی روی یک ویدیو کلیک می‌کنند و یوتیوب یکی از موتورهای جستجویی است که به سرعت در حال توسعه است. 

شیوه صحیح درباره سئو 

روشی که شما از آن برای بهینه‌سازی وب‌سایت خود در موتورهای جستجو استفاده می‌کنید باید به بخشی از طرح تجاری کلی شما تبدیل شود. همان‌طور که در بالا ذکر شد به کمک استفاده از بهترین شیوه‌ها می‌توانید به‌طور مؤثری رتبه‌بندی‌های خود را توسعه دهید و در نهایت تجربه کاربری بهتری برای مخاطبان هدف ارائه دهید. 

1394/3/25

SQL چیست؟

• SQL چیست؟


SQL  مخفف Structerd Query Language ميباشد زباني ساخت يافته براي پرس و جو از بانك اطلاعاتي ميباشد . با استفاده از SQL ميتوانيد داده هايي را كه در بانك اطلاعاتي خود داريد به نحوي كه ميخواهيد بازيابي كنيد و مورد تحقيق واگر خواستيد تغيير دهيد


براي تمرين كردن با SQL به يك بانك اطلاعاتي همچون SQL – server و Access يا اوراكل و يا هر بانك اطلاعاتي ديگري نيازمنديد

گرچه SQL زباني تحت استاندارد ANSI (American National Standards Institute) ميباشد اما هر بانك اطلاعاتي از نسخه دلخواه خودش استفاده ميكند بنابراين ممكن است بعضي از دستورات در يك بانك اطلاعاتي بنا به نسخه اي از اس كيو ال كه استفاده ميكند با دستورات در بانك اطلاعاتي ديگر كمي متفاوت باشد .


منبع : طراحی سایت وبکده 

1390/1/8

تفاوت توسعه و طراحی وب سایت

• تفاوت توسعه و طراحی وب سایت

طراح وب سایت

کسی است با استفاده از طراحی های تصویری و زیبا و بدون بهره گیری از کد نویسی، وب سایت را از لحاظ بصری ارتقا بخشد، طراح وب سایت می باشد که از خلاقیت خود در زمینه طراحی وب سایت کرده و بیشتر تمرکز خود را بر زیبایی سایت و مواردی چون رنگ، تایپوگرافی، روابط اجزا و مخاطب معطوف نموده است.
 

توسعه دهنده وب سایت

توسعه دهنده وب از نظر کارکرد شباهت زیادی با طراح وب سایت دارد اما تفاوتهایی نیز میان مسئولیت ها و وظایف آنان وجود دارد. توسعه دهنده وب بیشتر بر کد نویسی درست تمرکز می نماید و زیبایی های بصری و گرافیکی سایت برای وی اهمیت چندانی ندارد.
بیشتر موارد کاربرد توسعه دهنده وب سایت، کدنویسی می باشد که موجب شده تا بر روی جزئیات دقیق شود.

همکاری میان توسعه دهنده وب سایت و طراح وب سایت

برای طراحی یک سایت وجود کدها و در عین حال زیبایی سایت اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل در کنار هم بودن و همکاری میان این دو، موجب ایجاد یک سایت با تمامی تکنیک ها و اصول طراحی می باشد.
بطوری که می توان گفت با وجود تمایز میان فعالیت های این دو گروه، هدف هر دو مشترک بوده و آن ارائه سایتی مناسب برای جذب مخاطب است. 
 

تفاوت های میان توسعه دهنده وب و طراح وب

شما و طرح

شما و طرح شامل تمامی اجزایی که به منظور زیبایی های سایت به کار گرفته می شود که دربرگیرنده گرافیک سایت، رنگ های بکار رفته در سایت، منوها و ... است. طراح وب سایت برای استفاده از رنگ ها و فونتها تصمیم می گیرد و آرایش و چیدمان صفحات سایت را بر عهده دارد.
در واقع طراح گرافیک باید حس زیبا شناسی خوبی داشته باشد و دقیقا می توانند ترکیب زیبایی از رنگ های و تصاویر پروژه مورد نظر را در کنار یکدیگر بچیند.
 

محتوا

 محتوا شامل تمامی اطلاعات موجود در سایت است که به فرمت های متفاوتی در سایت بارگذاری می شود. محتوا می‎تواند بصورت تصویر، مطالب، بازی آنلاین، کلیپ های ویدئویی یا صوتی و ... باشد.
در این جا توسعه دهنده وب سایت چگونگی بارگذاری و مبحث زیبایی و چیدمان این مطالب را با استفاده از کدهای برنامه نویسی مشخص می نماید. این در حالی است که در وب سایت در زمینه وردپرس فعالیت دارد.
 

عملکرد

عملکرد وب سایت به معنای تمامی شاخصه ها و ویژگی هایی تعاملی سایت با کاربران است که یک وب سایت به کاربران خود ارائه می دهد که به زیر ساختهای درونی  نیاز است.
برنامه نویسان با استفاده از زبانهای مختلف برنامه نویسی تحت وب که از وب سرور پشتیبانی می کنند، تمامی این ویژگی ها تعاملی سایت را طراحی می نمایند.
از فلش می توان به منظور متحرک سازی تصاویر استفاده نمود. به این معنا که Perl، PHP جاوا از زبانهای برنامه نویسی می باشند که در وب سرور به کار .برده می شوند تا صفحاتی با دینامیک پیچیده ایجاد گردد.
این صفحات از یکدیگر مجزا هستند که در عین حال از یک دیتابیس استفاده می کنند تا نیازهای کاربران از سایت را برآورده نمایند. جاوا اسکریپت از قبیل عوض شدن عکسها جهت ایجاد افکت در مرورگرها استفاده می شود.
زمانی که موس روی آنها حرکت می کند، یا تغییر رنگ لینکها و ... افکت ها ایجاد می شوند که زیبایی خاصی را به سایت می بخشد. 
از دیگر فعالیت های توسعه دهنده وب سایت ایجاد نرم افزارهایی است که کاربران با آنها کار می کنند. از جمله آنها می توان به فرم ها، مدیریت محتوا (در وبلاگها) و برنامه های مدیریتی اشاره کرده که برای کسانی که با برنامه نویسی آشنایی ندارند، امکانات جالبی فراهم می کند.
تمامی این برنامه ها باید از زبان HTML پشتیبانی نمایند تا بتوانند در یک صفحه اینترنتی به کار برده شوند.
 

قابل استفاده بودن

کارهایی که توسط یک توسعه دهنده انجام می شود در زیرساخت ها بوده و قابل مشاهده نیست. در واقع بازدید کننده ظواهر و شکل ظاهری سایت را مشاهده می کند که این کار توسط طراح سایت انجام شده است.
این در حالی است که منوها، قابلیت استفاده از یک وب سایت، بازید کاربران از سایت و کیفیت کلی سایت در تعامل کاربران با سایت، منوها و مفیدبودن سایت توسط توسعه دهنده انجام می شود. آنچه دغدغه یک توسعه دهنده است عبارتند از:

ایجاد منوهای کاربرپسند

- بررسی برنامه های سایت

- نشان دادن تصاویر مورد نیاز کاربران

- انجام فرایندی که به بارگذاری سریع وب سایت می انجامد 

- هدایت منوهای سایت کاربران به صفحاتی که صاحب سایت درخواست نموده

در حالی که طراحی وب سایت در برگیرنده ساخت مطالب و قالب سایت است، اما توسعه وب دربرگیرنده فرآیند ساخت، عملکرد سایت و آزمایش قابل استفاده بودن آن است، باید  از نرم افزارهایی نظیر فتوشاپ استفاده شود.
اگر چه ممکن است یک طراح سایت با زبان HTML نیز آشنایی داشته باشد بطوری که بتواند طرح هایشان را پیاده سازی نماید، اما استفاده از انیمیشن در سایت، قالب سایت و طراحی آنها برای صفحات مختلف، در حیطه مسئولیت های توسعه دهنده وب سایت به شمار می رود.
ممکن است سایت نیازمند ویرایش باشد و در بعضی موارد باید قسمت هایی از آن مجددا بررسی شود.
این کار توسط توسعه دهنده انجام می شود، برنامه نویسان توسعه وب، عملکردهای یک وب سایت را برنامه نویسی می نمایند که در چهارچوب HTML در صفحات و محتویات HTML می توانند درون برنامه ها جاسازی شوند. توسعه دهندگان وب، همچنین سایت را از لحاظ قابلیت استفاده کاربر، بررسی می کنند.
با تمام تفاوتهایی که میان این دو حرفه وجود دارد، هر دو در کنار یکدیگر عمل می کنند و همکاری بین آنها موجب ایجاد یک وب سایت با تمامی اجزا و رعایت تکنیک ها می باشد.
 
 

1395/1/10

تایپو گرافی چیست؟

• تایپو گرافی چیست؟

تايپوگرافي روشی در ارتباط تصویری می باشد که با حضور صنعت چاپ در عرصه انتشار کتاب به وجود آمده است. با اختراع چاپ، براي زیبا و تلطيف نمودن کلمات چاپي که خشک به نظر مي رسيدند، حرکاتي در قسمت هايي از حروف و تاکید بر آن ايجاد مي کردند.
 تايپوگرافي اصطلاحي است که اين روزگار در مجامع هنري گرافيکي زياد به گوش می رسد . زمانی آن را با خوشنويسي ( کاليگرافي) اشتباه مي گيرند.
هرچند که به کارگیری از اين تکنيک قدمتی حداقل ۵۰ ساله در کشور ما دارد. در تايپوگرافي خوانا بودن اهمیت زیادی دارد زيرا در زمينه اي استفاده مي شود که اطلاع رساني مشخصه بارز آن است، اما در خوشنويسي زيبايي در اولويت است .

تایپوگرافی چیست عقیده بر این است طراحان وظیفه انتقال ذهنیات خود و پیام موضوع را در آثارشان بر تصویر و حروف قرار می دهند.
هم اکنون خط ، در روند تحولات نو ، وظیفه خود را خوانایی و سهولت نگارش نمی داند و کم و بیش به فرمی زیبا تغییر کرده ، که در درجه اول مفهوم نوشته را قبل از خوانده شدن ، بیان می کند.
 در این دوره با گسترش تایپوگرافی که تلاش در تقویت ویژگی بصری حروف و نزدیک نمودن نوشته به تصویر دارد ، عده ای آن را با "خط نگاره" ، "خط نگاری" ، " کالیگرافی" و "طراحی حروف" هم راه می دانند.
 در صورتی که تایپوگرافی ، هنری گرافیکی است که حروف بدنه اصلی آن را شکل می دهد و از فونت های موجود با تغیراتی  که در آنها برای کشف ویژگی های بصری حروف انجام می شود ، استفاده می کند.


تایپوگرافی


اما طراحی حروف به مفهوم آنست که الفبایی را طراحی کنیم که قابلیت تایپ در حالت های گوناگون را داشته باشد.
 به طوری که تایپوگرافی هدف دیگری دارد ، برخلاف مسولیتی که در دنیای سنتی به خط سپرده شده بود تا با آسان ترین و خواناترین شکل ، مفهوم خود را انتقال دهد و با اولین نگاه محتوا و مفهوم فرم یکجا به بیننده و خواننده القا شود.
حال هنرمندان بدعت و شگفتی را به همراه زیبایی ، از مهم ترین اهداف بصری انتخاب کرده اند ، آنهم با سه اقدام مهم یعنی تغییر شکل در حروف (دفرماسیون) ، اغراق در حروف (اگزجریشن) و ساده سازی حروف (استیلزیشن) ، تا بتوان زیبایی ، قدرت ارایه و روح تبلیغ گرای آن را گسترش دهند. 

تایپوگرافی چیست


اما این روند در مواقعی تا جایی جلو می رود که همانند نقاشی ، به حروف بعنوان فرم محض دیده شده است.
 شاید این نگاه در نقاشی مشکلی نداشته باشد ، اما هنرمند گرافیست در روند کاربردهای روزمره ، زیبایی را باسودمندی وگویایی ادغام می کند تا بتواند ذائقه بصری مخاطبان فراوان خود را که عده زیادی از آنها شهروندان معمولی هستند ، تغییر و ارتقا دهد.
در این حالت است که بیننده و مخاطب با همکاری فعال خود در فهم و خواندن خط نوین ، تلاش می نماید و این یکی از مهم ترین ویژگی های تایپوگرافی در خط معاصر است.
 تغییر و تحولات فرمی خط در ایران از سرلوحه های روزنامه ها آغاز  شد و خوشنویسان که در آن زمان مسئولیت طراحی عنوان نشریات را بر عهده داشتند  ، به این مهم آگاهی کامل داشته که باید برای طراحی عنوان ، زبان بصری جدیدی ابدا نمود. 

تایپو گرافی


آنها از خطوطی چون طغری و نستعلیق برای نگارش عنوان ها استفاده کردند و در ترکیب و نوع اتصالات آنها تغییراتی دادند. البته در پیشینه خوشنویسی ایران نمونه هایی از این گونه تلاش را به فراوانی می توان در دوره های مختلف دید.
 زحماتی که برای ابداع شکل های جدید و کشف ظرفیت های بصری نوشتار انجام گرفته است و در آن خط و نقش را به شکلی هم ساز درهم می آمیزند. طراحی عنوان ، نوعی ویترین و نمایانگر فضا و روحیه مطلب است که امروزه کمتر به آن توجه می شود.
 از طرفی ، شاید مهمترین هدف تایپوگرافی ، سرعت بخشیدن به ارسال هرچه سریع تر پیام و برقراری ارتباط بصورت زبان بصری نسبت به نوشتار عادی باشد و مضمونی که از تایپوگرافی در ذهن ها جای گرفته ، آنست که حروف را بشکل درهم ریخته بر روی کار قرار گیرند.
در صورتی که تایپوگرافی اینگونه نیست.
 تایپوگرافی به مفهوم کشف ارزش های بصری حروف برای بیان مفهومی جدید است و شاید بدلیل آنکه حروف چاپی فارسی به اندازه کافی دارای تنوع قلم و کاراکتر نمی باشد .
 اهمیت هماهنگی شکل و حروف با موضوع ، در جامعه ما بدرستی شناخته نشده و کمتر فردی به این نکته توجه کرده است.
 ولی بطور طبیعی ، شکل حروف باید طوری انتخاب شود که دارای هماهنگی تصویری با محتوای آن باشد و در نتیجه درک مطلب برایش بهتر و مطبوع تر می شود.

تایپو گرافی چیست


همان طوری که " کیوستی واریس" چشم انداز فنلاند و گذشته , آن را سرچشمه طراحی هنری و گرافیک فنلاند می داند .
 ما نیز باید از جامعه و گذشته هنری مان تاثیر بگیریم  تایپوگرافی فقط جابجا کردن خط کرسی حروف نیست و باید به ظرفیت های حروف فارسی آشنایی داشته باشیم.
 حروف فارسی بخاطر فرم خاصی که دارد برخلاف حروف لاتین ، اگر فواصل بین حروف حذف شود و بهم نزدیک یا به یکدیگر بچسبند ، خوانایی خود را از دست نداده و می توان فرم های خاصی را از ترکیب فونت های امروزی براساس ترکیبات خوشنویسی گذشته به وجود آورد.
باید به این نکته توجه داشت که الفبا و حروف بعنوان نمادهایی که عهده دار بار فرهنگی و عاطفی هستند ، چیزی فراتر از نمایش الفبایی حروف هستند و این تجربیات برای حروفچینی صفحات نیست ، بلکه برای طراحی عنوان فیلم ، کتاب ، پوستر و . . . می باشد.

تایپوگرافی ما برای رشد و پیشرفت تایپوگرافی باید با شناخت و توجه به ملاک های زیبایی شناسی این هنر بر پایه گرایش های بومی و ملی ، آن را در فضایی جهانی جستجو کنیم و با فهم صحیح از هنر ایران ، بویژه خوشنویسی ، تایپوگرافی ایران را از تایپوگرافی غربی متمایز کنیم.

1393/4/16

گرافیک رایانه ای

• گرافیک رایانه ای

گرافیک رایانه

یکی از قدیمی‌ترین شاخه‌های علوم رایانه است که به ترسیم، تغییر، و کار با تصاویر به شیوه‌های محاسباتی و رایانه‌ای اقدام می‌نماید. گرافیک رایانه‌ای یکی از پرجاذبه‌ترین و وسیع‌ترین کاربردهای رایانه‌هاست. بازیهای رایانه‌ای، برنامه‌های ساخت پویانمایی‌ دوبعدی و سه‌بعدی، شبیه‌سازیهای محاسباتی، و پردازش تصاویر را می‌شود به‌عنوان چند نمونه نام برد.

نرم‌افزارهای گرافیکی

نرم‌افزارهای مورد استفاده در کارهای گرافیکی را می‌توان به دو دستهٔ بزرگ تقسیم کرد:

1. نرم‌افزارهای با کاربرد ویژه

2. نرم‌افزارهای عمومی گرافیکی

نرم‌افزارهای دستهٔ اوّل را برای افرادی طرّاحی نموده‌اند که در برنامه‌نویسی خبره نبوده و تنها مایل‌اند به ایجاد تصویر، گراف، یا چارت در یک زمینهٔ خاصّ (بدون نگرانی از چند و چون مسائل گرافیکی آن) اقدام نمایند. از جملهٔ اینگونه برنامه‌ها می‌شود نرم‌افزارهای ویژهٔ نقّاشی در کارهای هنری، و نیز انواع سیستم‌های کَد  برای معماری، کسب و کار، امور پزشکی، و مهندسی را ذکر کرد. در مقابل اینها، بسته‌های برنامه‌نویسی عمومی گرافیکی (دستهٔ دوّم) قرار دارد، که وظیفهٔ آنها تأمین و ارائهٔ کتابخانه‌های پیش‌نوشتهٔ نرم‌افزاری‌ است. این کتابخانه‌ها پر شده‌است از توابع گرافیکی که می‌شود آنها را در زبانهای برنامه‌سازی مختلفی همچون جاوا، سی شارپ، سی++ و فرترن مورد استفاده قرار داد.

گرافیک رایانه‌ای به استفادهٔ وسیع از ریاضیّات کاربردی نیاز دارد. از مهم‌ترین زمینه‌های مربوط، باید به هندسه مسطحه، هندسهٔ فضائی، جبر خطی، و در سطوحی پیشرفته‌تر، به حسابان، معادلات دیفرانسیل، هندسهٔ دیفرانسیل، و روشهای عددی اشاره نمود. 

گرافیک دوبعدی

تمامی تصاویر ثبت شده به وسیله رایانه که از یک نمای ثابت بدست آمده‌است و قدیمی ترین راه ویرایش تصاویر به وسیله رایانه‌است تا صحنه‌ای که بدست می‌آید صحنه صبت شده از یک نما باشد . که به شاخه‌های مختلف تقسیم می‌گردد.(نقاشی دیجیتالی -ویرایش تصاویر- انیمیشن)

نقاشی دیجیتالی

نقاشی دیجیتالی در مجموع به تصاویر خلق شده توسط رایانه که به‌وسیله نرم افزارهای مختلف ایجاد می‌شود، اطلاق می‌گردد. این شاخه از گرافیک دو بعدی به شیوه‌های مختلف انجام می‌پذیرد درست مثل نقاشی دستی شیوه‌های مثل رئال یا سورئال دارد.

ویرایش تصاویر

ویرایش تصاویر به ایجاد تغییرات در تصاویری گفته می‌شود که در گذشته به وسیله ورودی‌ها به را یانه داخل شده‌است . مانند رتوش تصاویر در عکاسی‌ها یا ویرایش چند عکس برای یک صحنه فیلم . برای معرفی بهترین نرم افزار برای این کار میتوان به نرم افزار Photoshop از شرکت Adobe نام برد.

انیمیشن

این شیوه را تمامی ما می‌شناسیم امروزه بیشتر فیلم‌های کارتونی به این شیوه تولید می‌شوند. ایجاد تصاویر دیجیتالی و کنار هم قرار دادن آنها را انیمیشن می‌نامند. در گرافیک دوبعدی مقولاتی از جمله کارتون های معمولی به چشم میخورد.

 

1390/1/10

ورود از طریق اکانت شبکه های اجتماعی یا سوشیال لاگین چیست؟

• ورود از طریق اکانت شبکه های اجتماعی یا سوشیال لاگین چیست؟


سوشیال لاگین یا ورود با اکانت شبکه اجتماعی که با نام social sign-in  نیز شناخته می شود، نوعی از ورود انفرادی با استفاده از اطلاعات شخصی موجود از یک سرویس شبکه اجتماعی مانند فیس بوک، توئیتر یا گوگل پلاس جهت ورود به یک سایت دیگر ؛به جای ایجاد یک حساب کاربری مخصوص برای آن سایت است. 

این سرویس برای ساده سازی ورود کاربران وب سایت و نیز ارائه اطلاعات آماری مطمئن تر برای صاحبان آن وب سایت است.


ورود از طریق حساب کاربری شبکه های اجتماعی چگونه کار می کند؟

لاگین با اکانت شبکه اجتماعی، ورود به یک یا چند سرویس شبکه اجتماعی را معمولا با استفاده از یک افزونه یا اپلیکیشن به یک سایت ارتباط می دهد. با انتخاب سرویس شبکه اجتماعی مطلوب، کاربران به سادگی از استفاده از آن استقبال می کنند . این سرویس نیاز به بخاطر سپاری نام کاربری و رمز عبور برای ورودبه سایت های مختلف را از بین می برد و در عین حال اطلاعات آماری واحدی را که سرویس شبکه اجتماعی ارائه می دهد، به مالکان سایت نمایش می دهد.
بسیاری از سایت هایی که ورود با اکانت شبکه اجتماعی ارائه می دهند، برای کسانی که حسابی در سرویس شبکه های اجتماعی ندارند ویا تمایلی به ورود با شبکه اجتماعی خود ندارند، ثبت نام آنلاین سنتی نیز ارائه می دهند.


کاربرد این سرویس چیست؟

ورود با اکانت شبکه اجتماعی می تواند به عنوان یک سیستم تایید اعتبار با استفاده از استانداردهایی مانند OpenID  یا SAML  به کار رود. در سایت هایی که پیشنهاد عاملیت اجتماعی به کاربران می دهند، سوشیال لاگین اغلب با استفاده ازاستاندارد OAuth  به کار گرفته می شود. 
از آن جا که سوشیال لاگین می تواند به سایت های شرکتی تعمیم یابد، اکثریت شبکه های اجتماعی و ارائه دهندگان هویت مبتنی بر مشتری، امکان خود اظهاری هویت ها را فراهم می کند. به این علت، این سرویس معمولا برای کاربردهای سخت گیرانه و شدید امنیتی مانند بانکداری یا بهداشت به کار نمی رود.

مزایای سوشیال لاگین

مطالعاتی که در زمینه طراحی سایت به عمل آمده، نشان داده اند که انواع ثبت نام در سایت ها بسیار نا کارامد هستند، چون بسیاری از افراد داده های اشتباه ارائه می دهند، یا اطلاعات ورود خود رافراموش می کنند یا به سادگی ثبت نام را در همان ابتدا رد میکنند.
یک مطالعه انجام شده در سال 2011 توسط Janrain  و Blue Research  نشان داد که 77درصد از مشتریان، ورود توسط اکانت شبکه های اجتماعی را به عنوان وسیله ای برای تایید اعتبار در سایت های مختلف انتخاب می کنند.   

مزایای دیگر این سرویس :

محتوای هدف : 

سایتها می توانند داده های اجتماعی نمایه ای و نموداری را برای رسیدن به محتوای شخصی کاربر به دست آورند. این شامل اطلاعاتی مانند ایمیل، محل زندگی،علایق، فعالیت ها ودوستان است. با این حال، این اطلاعات می تواند مسائل امنیتی ایجاد کند و منجر به محدود شدن دیدگاه ها و گزینه های موجود بر اینترنت شود .

هویتهای متعدد :

 کاربران می توانند با هویت های اجتماعی متعدد به سایت ها وارد شوندکه باعث می شود هویت آنلاین خود را بهتر کنترل کنند . 

داده های ثبت نام : 

بسیاری از سایت ها، اطلاعات حاصل از سوشیال لاگین را به جای وارد کردن اطلاعات قابل شناسایی شخصی هر کاربر در فرم های وب به کار می برند. این امر میتواندبه طور بالقوه، فرایند عضویت یا ورود را سرعت بخشد . 

ایمیل از پیش تایید شده:

ارائه دهندگان هویت که از ایمیل هایی مانند گوگل یا یاهو پشتیبانی میکنند، میتوانند آدرس ایمیل کاربر را به سایت شخص ثالث ارجاع دهند تا از عرضه یک آدرس ایمیل ساختگی در حین فرایند عضویت جلوگیری کنند .

مرتبط ساختن حساب:

از آن جا که ورود با کمک اکانت شبکه های اجتماعی می تواند برای تایید اعتبار به کار رود، بسیاری ازسایت هابه کاربران قدیمی اجازه می دهند تا حساب کاربری موجود خود را با حساب سوشیال لاگین،بدون اجبار به عضویت، مرتبط سازند .
یک پژوهش توسط فیس بوک نشان داد که کاربرانی که با استفاده از حساب فیس بوک به سایت مورد نظرشان داخل پیدا می شوند،زمان بیشتری را در این سایت صرف می کنند، که به این معنی است که استفاده از روش می تواند در افزایش مدت زمان حضور کاربر در سایت مفید باشد . 

یکپارچه سازی سوشیال لاگین: 

افزونه های سرویس لاگین با اکانت شبکه های اجتماعی با بسیاری از پلت فرم های موجود مانند وردپرس سازگار است و  در دسترس توسعه دهندگان وب است. شرکت هایی مانند Gigya  ، Janrain  ، Oneall.com  ، Lanoba.com  و loginradius  نیز خدمات سوشیال لاگین را  با کاربری واحد برای توسعه دهندگان وب ارائه میدهند. این شرکت ها می توانند دسترسی به این سرویس را تا 20 سایت شبکه اجتماعی یابیشتر فراهم کنند.


برای مشاوره رایگان در رابطه با طراحی وب سایت خود، از طریق فرم تماس با ما به کارشناسان وبکده مراجعه نمائید. 

1394/1/31

    
 
CONTACT US
  
 
   
 
{{'NameAlert' | translate}}
{{'EmailAlert' | translate}}
{{'NumberAlert' | translate}}
{{'NumberSizeAlert' | translate}}
{{'NumberSizeAlert' | translate}}
{{'NumberTypeAlert' | translate}}
{{'DescriptionAlert' | translate}}
  
 

Contact Us

PHONES

+98-21 41185

HOURS

Sat - Wednesday 9:00 - 17:30
Tursday 9:00 - 13:30

FOLLOW US

  
 


  
جستجو مقاله
    

تکنیک کلاه سفید و کلاه سیاه در روشهای سئو به چه معناست؟

امروزه عبارات سئو، اس ای او، بهینه سازی سایت  برای تمام صاحبان کسب و کارهای اینترنتی  بسیار آشنا است. تمام این عبارات به یک معناست و بر پایه Search Engine Optimization یا همان بهینه سازی برای موتورهای جستجو استوار است. همانطورکه قبلا هم اشاره شد برای اینکه تجارت اینترنتی موفقی داشته باشیم، ... ادامه مطلب...

1394/2/19

چه نکاتی را برای بهتر بودن دسترسی در طراحی یک وب سایت باید رعایت کنیم؟

در دسترس بودن یک وب سایت به این معنی است که اطلاعات موجود در آن، برای طیف گسترده ای از کاربرانی که از تکنولوژی های مختلفی استفاده می کنند، قابل مشاهده و قابل استفاده باشد. اما آیا به نظر شما اگر فقط طراحی سایت از نظر ظاهری جذاب باشد می تواند نظر کاربران را به خود جلب کند؟  مطمئناً سایتی که کا... ادامه مطلب...

1393/3/22

تبلیغات چیست؟

تبلیغ ریشه درزندگی اجتماعی انسانها دارد عملی است که در آن فروشنده یا تولید کننده‌ای با انجام امری سعی می‌کند که خریدار بالقوه را از تولید این محصول آگاه کند.انجام این عمل با روش‌های گوناگونی انجام می‌شود. ادامه مطلب...

1390/1/9

معرفی ssl و https و بررسی دلایل ضرورت وجود آن ها برای سایت ها

SSL چیست؟ امروزه با توجه به کلاهبرداری های اینترنتی فراوانی که صورت می گیرد بحث امنیت سایت ها اهمیت بسیار ویژه ای پیدا کرده است. Ssl یکی از مواردی است که به شما کمک می کند تا بتوانید یک وب سایت ایمن و مطمئن داشته باشید. ssl یک پروتکل رمزنگاری شده برای برقراری ارتباط مطمئن بین سرویس دهنده و سایت... ادامه مطلب...

1397/11/27

چاپ گراور چیست و چه کاربرد هائی دارد؟

صنعت چاپ گراور، مسیری نو در عرصه ی بسته بندی... این مقاله مروری ست بر روش کار چاپ گراور و کاربرد آن در عرصه تبلیغات ، که در قرن اخیر برای امور چاپی بسیار مورد استفاده می باشد .در طی سالیان دراز با تغییراتی کاربردی تر شده و اهالی صنعت چاپ بیشتر به آن روی آورده اند. چاپ گراور با پیشینه ای ... ادامه مطلب...

1393/2/22

محتوای وب سایت چیست؟

محتوای وب به معنای تمامیتمامیمطالب اعم از تصویری، نوشتاری و صوتی در قسمت سایت میباشد. محتواها معرف وب سایت میباشند که دربرگیرنده اسناد، داده ها، اپلیکیشن ها، سرویسهای الکترونیکی، تصاویر، فایلهای صوتی و تصویری، صفحات شخصی در وب، پیامهای ایمیل آرشیو شده و ... میباشند. لازم به ذکر است که در بیشتر مو... ادامه مطلب...

1395/1/11

7 نکته ی طراحی جذب بیشتر بازدید کننده برای وب سایت شما

چگونه می توانید افراد را بیشتر در وب سایت خود نگه دارید و آن ها را مجبور کنید تا دوباره از وب سایت شما بازدید کنند؟  در این جا هفت راهنمایی از طراحان حرفه ای را برای شما آورده ایم. اطمینان حاصل کردن از این که مشتریان شما از طراحی وب سایت شما راضی هستند، تنها قدم اول است. ... ادامه مطلب...

1393/7/19

منظور از طراحی سایت ریسپانسیو یا واکنش گرا چیست؟

اگر با موبایل و یا تبلت وب سایتی را باز کردید و مدام نیاز به اسکرول يا تغيير زوم داشتید ، و این برای شما آزار دهنده است، بدانید که تنها راه حل این مشکل، تکنولوژی طراحی سایت ریسپانسیو یا واکنش گرا ” Responsive design ” است. با توجه به ارایه خدمات نسل جدید اینترنت های پر سرعت تلفن ه... ادامه مطلب...

1394/2/29

دات نت نیوک چیست؟

دات نت نیوک یک پلتفرم متن باز است که طبق استاندارد و فناوری های مبتنی بر دات نت جهت ساخت و طراحی وب مورد استفاده قرار می گیرد. Cms دات نت نیوک یک برنامه مدیریت محتوا تحت وب می باشد که به نوع خود یک محیط توسعه پذیر عالی بر اساس استانداردهای بین المللی است. از جمله مزایای این نرم افزار می توان به س... ادامه مطلب...

1395/11/14

چگونه با 12 مرحله طراح وب سایت شویم؟

اغلب طراحان گرافیک توجه خود را بیشتر بر روی مهارت های ملموس خود از جمله مهارت های فتوشاپ و یا تسلط بر jquary  می کنند.اما تبدیل شدن به یک طراح وب سایت حرفه ای به چیزهایی بیش از اینها و یا مهارت های فوق العاده طراحی نیاز دارد. موارد بسیار مهمتری هست که هر مشتاق طراح وبی باید آن را درنظر بگیرد.ما هم... ادامه مطلب...

1393/5/16