اجتناب از فایل های فلش در هنگام طراحی وب سایت

• اجتناب از فایل های فلش در هنگام طراحی وب سایت

 

مشکل فایل های فلش در سایت با موتور های جستجو

موتورهای جستجو مانند گوگل، یاهو، بینگ و ... بوسیله کدهای HTML قادر به یافتن مطالب مورد نظر کاربران هستند. هنگامی که اطلاعات در قالب فایل فلش در سایت فراخوانی شود، موتورهای جستجو را در پیدا کردن محتوای وب سایت ناتوان می سازد و عملا محتوا فدای زیبایی می شود، از این رو استفاده از فایل های فلش به هیچ عنوان در سایت های پیشنهاد نمی گردد.


 

بسیاری از تلفن های همراه از فلش پشتیبانی نمی کنند

دستگاه های تلفن همراه از جمله گوشی های هوشمند به عنوان یک مکمل کاربردی در کنار کامپیوتر، لپ‎تاپ، تبلت به شمار می روند که بسیاری از کاربران برای ورود به سایت از آنها استفاده می‌کنند. نکته قابل توجه اینکه بسیاری از این گوشی های قادر به پشتیبانی از فلش نیستند و هنگام ورود به سایتی که فلش در آن بارگذاری شده است، نمی توانند محتوای سایت را در اختیار کاربران قرار دهند و صفحه ای که باز می شود در آن نوشته شده است: « این پلاگین پشتیبانی نمی شود». در واقع گوشی هایی که نسخه اندروید آنها کمتر از 1/4  قابل بارگذاری سایت هایی که فلش دارند، به سختی می توانند از وب سایتهای دارای فلش استفاده نمایند. 
 

براساس تجربه کاربران

اگر چه بارگذاری فلش زیبایی خاصی ایجاد می کند، اما سرعت لود سایت را کاهش می دهد. امروزه بسیاری از کاربران تمایل دارند تا در کوناه تربن زمان صفحه مورد نظر را مشاهده نمایند، اما وجود فلش موجب افزایش حجم صفحه و کندی در لود آن می گردد.

گفتنی است امروزه طراحان سایت جهت جایگزین نمودن جلوه های بصری زیبا، از زبان برنامه نویسی java script و یا jquery استفاده می نمایند.

1394/7/14

تاریخچه سئو

• تاریخچه سئو

سئو یا SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization به معنای بهینه سازی موتورهای جستجو می‌باشد. بدین معنا که وب سایت موظفند براساس الگوریتم‌ها و پارامترهای تعیین شده از سوی موتورهای جستجو عمل کنند.
هدف سئو کمک به وب سايت‌ها در بدست آوردن جایگاه بالا و رسیدن به صفحه اول در نتايج جستجو توسط کاربران می‌باشد. تاریخچه سئو به دهه 1990 بر می‌گردد. زمانی که موتورهای جستجو جای خود را در میان مردم باز کردند.
در آن زمان محبوب‎ترین موتورهای جستجو عبارت بودند از Infoseek، Alta Vista و Yahoo، اما با توسعه فناوری، موتور جستجوهای جدیدتری وارد بازار اینترنت شد که از پارامترهای پیچیده‎تری استفاده می‌کردند.

 

فاکتورهای موتورهای جستجو اولیه

از جمله فاکتورهای اولیه موتورهای جستجو می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

-اصول تراکم کلمات کليدي

به معنای شمارش تعداد دفعاتي که کلمه کليدي در يک صفحه به کار میرفت و سپس نتیجه بر تعداد کل کلمات صفحه تقسیم می‌شد.

-استفاده از برچسب

برچسب‌هايی شبيه به کلمه کلیدی براي فهم محتويات وب سايت‌ها از اصول دیگر موتورهای جستجو بود.
با گذشت زمان برخی از وب مسترها اصول سئو را نادیده می‎گرفتند.
چنانکه در سال 1996 در یک مقاله که توسط نیویورک تایمز به چاپ رسید از نادیده گرفتن اصول سئو توسط برخی طراحان سایت‎ها بحث‌هایی مطرح و در آن توضیح داده شد که چگونه طراحان وب‌ سایتها کلمات کليدي خاصی را بارگذاري مي‌کنند که در پشت گرافيک سايت مخفی شده است.
در نتيجه موتورهاي جستجو اين کلمات کليدي را شمارش کرده و رتبه بندي سايت را افزايش مي‌دهند. این امر موجب شد تا موتورهای جستجو روشهای پیچیده‎تر و سخت‎تری را برای سئو تعریف کنند بطوری که دستکاری موتورهای جستجو برای مهندسین بهینه سازی دشوار و غیرممکن گردد.

 

تاریخچه سئو 

تاریخچه سئو را می توان بخ طور مختصر به شکل زیر بیان کرد:
- یاهو وب در سال 1995 اولین اصول سئو را راه اندازی کرد.
- گوگل در 1988 راه اندازی شد، که به تبع آن اصول جدید سئو را تعیین نمود.
- موتور جستجوی یاهو در سال 2000 الگوریتم آلتاویستا را رها کرده و به جای آن از الگوریتم گوگل تبعیت نمود.
- در سال 2001 رتبه صفحات وب سایت‌ها از طریق منوی ابزار نشان داده شد.
- در سال 2005 یک الگوریتم جدید به نام تگ NoFollow معرفی شد.
- در سال ۲۰۰۹ گوگل پارامتر کافئین را معرفی نمود که نقش اصلی را در سئو (SEO) ایفا می‌کند.
- در سال 2011 پارامتر پاندا ایجاد گردید که یک گام اساسی در تاریخ سئو (SEO) محسوب می‌شود.
- در آپریل ۲۰۱۲ الگوریتم پنگوئن نیز به مجموعه اصول سئو اضافه شد.
- در سپتامبر ۲۰۱۲ ای ام دی ( تطابق دقیق با دامنه) ایجاد گردید.
- و سرانجام در اکتبر ۲۰۱۲، ۶۵ بسته اجرایی به پارامترهای سئو اضافه شد. 

 

توسعه سئو با ورود گوگل

گوگل به عنوان یکی از موتور جستجوهای معتبر و شناخته شده برای همه کاربران اینترنتی به شمار می رود. این موتور جستجو در سال 1998 تأسیس شد و بخاطر طراحی ساده کاربران زیادی را مجذوب خود نمود. به همین دلیل تلاش های این شرکت برای سئوسازی بسیار مهم می‎باشد.
گوگل در ابتدای کار خود فاکتورهایی همچون تعداد کلمات کلیدی، عنوان‌بندی‌ها، تگ‌ها، لینک‌ها و ساختارسایت را برای سئو در نظر گرفت.

در حال حاضر به علت سوء استفاده بسیاری از طراحان وب سایت‌ها، گوگل از فاکتورها و پارامترهایی که برای رتبه بندی صفحات استفاده می‌کند، پرده بر نمی دارد.
اگر چه بسیار از طراحان وب سایت‌ها براساس تجارب شخصی خود برخی از این پارامترها را بیان می‌کنند، اما تمام فاکتورها و الگوریتم‌های تعیین شده موتورهای جستجو و بالاخص گوگل را در بر نمی گیرد.
با ورود این موتور جستجو تغییرات زیادی در عرصه سئو صورت گرفت چنانکه در سال 2004، طیف وسیعی از پارامترهای نامشخصی را در اصول رتبه بندی خود برای کاهش تأثیر از لینک‌های دستکاری شده، تعیین کرد. در سال ۲۰۰۵، گوگل شروع به شخصی سازی نتایج جستجو برای هر کاربر نمود.

در حال حاضر نیز تعداد الگوریتم‌ها و پارامترهای تعیین شده از سوی موتورهای جستجو بطور کامل بیان نشده‎اند بطوری که در سال ۲۰۰۷ میلادی، روزنامه نیویورک تایمز بیان کرد که موتورهای جستجو برای رتبه‌بندی سایت‌ها، بیش از ۲۰۰ فاکتور مختلف را به کار می‌برد.
هم اکنون نیز سئو در حال تکمیل بوده و موتورهای جستجو همچنان در تلاش برای اضافه نمودن پارامترها و الگوریتم‌های جدید هستند.

1394/3/18

database چیست؟

• database چیست؟

دادِگان (پایگاه داده ها یا بانک اطلاعاتی) به مجموعه ای از اطلاعات با ساختار منظم و سامانمند گفته می شود. این پایگاه های اطلاعاتی معمولاً در قالبی که برای دستگاه ها و رایانه ها قابل خواندن و قابل دسترسی باشند ذخیره می شوند .البته چنین شیوه ذخیره سازی اطلاعات تنها روش موجود نیست و شیوه های دیگری مانند ذخیره سازی ساده در پرونده ها نیز استفاده می گردد.


 مسئله ای که ذخیره سازی داده ها در دادگان را موثر می سازد وجود یک ساختار مفهومی برای ذخیره سازی و روابط بین داده ها است.
پایگاه داده در اصل مجموعه ای سازمان یافته از اطلاعات است.این واژه از دانش رایانه سرچشمه می گیرد ،اما کاربر وسیع و عمومی نیز دارد، این وسعت به اندازه ای است که مرکز اروپایی پایگاه داده (که تعاریف خردمندانه ای برای پایگاه داده ایجاد می کند) شامل تعاریف غیر الکترونیکی برای پایگاه داده می باشد. در این نوشتار به کاربرد های تکنیکی برای این اصطلاح محدود می شود.


یک تعریف ممکن این است که: پایگاه داده مجموعه ای از رکورد های ذخیره شده در رایانه با یک روش سیستماتیک (اصولی) مثل یک برنامه رایانه ای است که می تواند به سوالات کاربر پاسخ دهد. برای ذخیره و بازیابی بهتر، هر رکورد معمولا به صورت مجموعه ای از اجزای داده ای یا رویداد ها سازماندهی می گردد .


منبع : طراحی وب سایت وبکده

1390/1/8

دروپال چیست ؟

• دروپال چیست ؟

دروپال یک سیستم مدیریت سایت مبتنی بر وب و ماژولار است که با زبان برنامه نویسی قدرتمند پی اچ پی نوشته شده است. این سیستم از بانک اطلاعات "مای اسکیو ال" بهره میگیرد.

 دروپال همچنین یک سیستم باز متن هست و یکی از بهترین های سیستم های مدریت محتوا برای طراحی سایت  خبری ،تخصصی و انجمن های عمومی و … است. 

دروپال تاکنون چندین بار بعنوان بهترین سی ام اس سال برگزیده شده است. دروپال طوری طراحی شده است که هر شخص ثالثی به راحتی بتواند ان را ویرایش کند و به همین دلیل در بعضی مواقع دروپال را یک فریمورک مدیریت محتوا می نامند .

 اگر چه دروپال هیچ محیطی برای برنامه سازی ارائه نداده است اما احتیاج به دانش فنی زیادی برای نصب و کار با دروپال لازم نیست. برای انکه بتوان دروپال را نصب کنید احتیاج به یک وب سرور با پشتیبانی از پی اچ پی 4 به بالا دارید و همچنین احتیاج به بانک اطلاعاتی "مای اسکیو ال" برای ذخیره سازی مطالب و … دارید.

1390/1/7

آرم یا نشانه چیست؟

• آرم یا نشانه چیست؟

نماد و نشانه در طول تاریخ

در طول تاریخ از نماد، كه نوعی علامت واجد هویت بصری ست، به عنوان ابزاری برای ایجاد ارتباط  استفاده شده تصور بر این است كه انسان پیش از تاریخ با خراش دادن و ایجاد نقش بر دیوار غار های آلتامیرا در اسپانیا و لاسكو در فرانسه تلاش داشته تا از این طریق به دیگران اعلان خطر یا آگهی دهد و یا پیام های دیگران را منتقل كند . در جوامع قرون وسطایی بازرگانان و صنعتگران برای مشخص كردن كالا ها و محصولاتشان از علایم و نماد ها ی خاص استفاده می كردند. چاپگران اواخر سده 19 میلادی بر روی تمامی چاپ نقش های خود نماد هایی را به صورت حرف نشانه یا امضا چاپ می كردند كه معرف حرفه آنان بود. در  آغاز سده 20  نیز گاوچرانان امریكایی برای مشخص كردن مالكیت دام های خود از علایم انحصاری استفاده می كردند.
طی دوره ركود اقتصادی امریكا، كارگران دوره گرد یا در واقع پیشه ورانی كه بیكار شده بودند، یك نظام ارتباطی تحلیلی و كاربردی را ابداع نمودند .آنها علایم و نشانه هایی بودند كه بر دیوار خانه ها و ساختمان ها رسم كردند كه مثلا گویای خطراتی بود كه كارگران را تهدید می كرد .یعنی درست شبیه به روشی كه انسان غار نشین از تصاویر خطی استفاده می كرد.

 

نماد ها و احساسات

نمادها نیز مثل شكل حروف و رنگ، می تواند واكنش های حس خاصی را در ما بر انگیزد. معنی نماد ها بستگی به كاربرد آنها دارد. مثلا نقشی مانند صلیب شكسته مربوط به دوران پیش از تاریخ به این معنی ست:"همه برای یكی" و نمایانگر قدرت و خلاقیت است. این نماد برای بار اول روی سكه هایی متعلق به كرت باستان، اشیاء امریكای جنوبی و آثار سفالی ناواجو یافت شد.
وقتی رایش سوم هیتلر از صلیب شكسته به عنوان نماد هویت خود استفاده كرد، مفهوم مرتبط به آن نیز تغییر پیدا كرد. امروزه نمی توان به این نماد به عنوان نشانه معرف همدلی و اتحاد نگریست.
نماد كبوتر صلح كه طی جنگ ویتنام از سوی فعالین ضد جنگ زیاد استفاده شد، تداعی گر صلح است. از آنجا كه نماد ها می توانند مفاهیم منفی و مثبت داشته باشند طراح باید به هنگام طراحی علامت یا نشانه، به تاثیر روانی آن و حسی كه در مخاطب بر می انگیزاند كاملا توجه داشته باشد.
تصویر نشانه

نماد های گرافیكی  و ساده ای "تصویر نشانه" می نامند. "تصویر نشانه" نوعی نماد بصری ست كه اطلاعات را به صورت تصویری و بدون استفاده از كلام ارائه می دهد. "تصویر نشانه "نوعی نماد گرافیكی ست كه داستانی را به شیوه ای بسیار ساده و همه فهم و فارغ از محدودیت های زبانی روایت می كند.
امروزه این نوع نماد را می توان در همه جا دید. از علائم راهنمایی رانندگی گرفته تا علائم نشانه های فرودگاه، مترو، راه آهن ،ساختمان های عمومی و ... خلاصه هر جا كه ضروریست اطلاعاتی را سریع و صریح به اطلاع عموم مردم برسانند. برای مثال این نماد ها ما را به سمت تلفن عمومی، ایستگاه راه آهن، اطلاعات فرودگاه و رستوران راهنمایی می كنند.
این نماد ها بدون استفاده از كلمات و جملات، اطلاعات مورد نیازمان را در اختیارمان می گذارد. مثلا اگر به یك كشور خارجی سفر كنیم كه با زبان آن آشنایی نداریم، به آسانی می توانیم از علائم جاده ای هشدار دهنده، همچنین از دیگر  علائم و نشانه ها مسیر خود را برای مكان مورد نظر بیابیم. چراكه این علائم خود یك زبان بین المللی، بصری و بدون كلامند.
كلمه لوگو (logo) از واژه یونانی به معنی زبان مشتق شده است و لوگو را به عنوان یك نماد، علامت، تصویر نوشته و عكس نوشته در نظر می گیریم كه نماینگر یك سازمان، یك حرفه،محصول یا حتی یك همایش یا یك رویداد خاص است.
"
نشانه" تجسمی از یك سازمان است و باید مروج هویت بصری آن باشد، هویتی كه به آسانی و به سرعت قابل تشخیص باشد. "نشانه" نماینگر حجم زیادی از اطلاعات است كه در یك بیان بصری واحد متراكم شده است .
در این زمینه داستان معروفی از ریموند لوئی، طراح صنعتی معروف نقل می شود: در یك مهمانی خانمی از وی پرسید كه: چرا حرف x را در لوگویی كه برای شركت "Exxon" طراحی كرده  تا زیر خط كرسی ادامه داده است؟ لوئی پرسید كه: چه چیز باعث شده شما چنین سوالی می كنید؟ و آن خانم پاسخ داده بودند كه:  چون خیلی جلبه توجه می كند. و لوئی جواب داد :"خوب پاسخ شما همین است."
حدودا از 10 سال پیش، به پیشنهاد استادان رشته ارتباط تصویری، در دانشكده های هنر واژه "نشانه" به جای "آرم" و "لوگو" مورد استفاده قرار گرفت.


اهمیت انتخاب قالب و نوع آن در طراحی آرم

برای طراحی آرم شركت یا موسسه مورد نظرتان باید توجه به این مسئله مهم داشته باشید كه از چه نوع قالبی استفاده می كنید. چرا كه قالبی كه استفاده می كنید خود باید نوعی تصویر قوی و تخیلی را بازتاب دهد. اگر نماد یا تصویر مبهم باشد و موجب سوء برداشت شود، طرح نا موفق خواهد شد.
پیش از طراحی هر كار ابتدا كارهای زیادی ببینید تا ایده های فراوانی را جمع كرده باشید. به علاوه این امكان برایتان پیش می آید كه از تجارب دیگران استفاده كرده وسعی در طراحی طرح بهتری نمایید. در هر طرح روی هماهنگی و انسجام بصری طرح مكث و آنرا بدقت تحلیل نمایید و هرگز با دیدن كاری تقلید محض ننمایید.


انواع گوناگون آرم

از دیدگاه نشانه شناسی دسته بندی آرم بر حسب تركیب عناصر زبانی و شمایلی انجام می گیرد. بر این اساس دسته ایی از آرم ها فقط از عناصر زبانی استفاده می كنند (یك نام - یك یا چند حرف) كه آنها را "ارم نوشتاری "، "logotype"  می نامیم.
دسته دیگر با تركیب عناصر شمایلی طراحی شده اند، كه آنها را "آرم شمایلی" ، logo iconique"
یا "icotype" می نامیم.
دسته سوم، از تلفیق عناصر نوشتاری و شمایلی ساخته شده اند كه آنها را "آرم تلفیقی" ،
"logo mixte "
می نامیم.


آرم نوشتاری logo type

این دسته از آرم ها فقط با استفاده از نشانه های زبانی طراحی می شوند :

 

1-گاه با نام اختصاری یك موسسه یا سازمان مانند BHV برای فروشگاه
Bazard de L' Hotel de Ville
، و یا CA برای بیمهCredit Agricole 
2-
گاهی با بزرگنمایی حرف اول نام موسسه مانند H برای انتشارات  Hachette
3-
گاهی با تركیب بندی حروف و ارقام  مثل  M 3
4-
برخی اوقات نیز نام كامل موسسه یا سازمان را بازنمایی می كنند: نام طراح و سازنده جواهرات Cartier ، نام فروشگاه بزرگ و زنجیره ای Lafayette، نام طراح و تولید كننده
پوشاك New Man
بنابر این "آرمهای نوشتاری" به دو گونه اند: یا نام موسسه را نمایش می دهند و یا از حروف و ارقام استفاده می كنند. استفاده از حروف، قابل انعطاف تر است و به راحتی با زمینه های فرهنگی گوناگون تطبیق پیدا می كند. ولی از طرفی تآثیر گذاری آن به عنوان یك علامت خاص، بستگی به  قابلیت به یاد سپردن آن دارد. نام های كامل  هر چند طولانی میت وانند به یاد ماندنی باشند، زیرا مانند متن در لحظه خوانده  می شوند، اما استفاده از آن ها در زمینه های فرهنگی مختلف ممكن است مشكل آفرین باشد .در طراحی آرم های نوشتاری مانند آرم های شمایلی ممكن است از عناصر تجسمی، مانند بافت و رنگ استفاده كنند. كاربرد این عناصر در نوشتار و تكرار در استفاده یكنواخت از آن ها، به مرور  تاثیر گذاری آرم نوشتاری را مانند آرم شمایلی خواهد كرد.


آرم شمایلی logo iconique یا ico type

این نوع آرم ، تصویری است كه می تواند نمادی تجریدی، تصویر یك شی، یك نقش و غیره باشد.
دسته ای از این آرم ها فیگوراتیو هستند مانند : سنجاب، مرد یا اسب. دسته ای دیگر تصاویر غیر فیگوراتیو هستند مانند: پیكان،مربع، دایره و غیره. بنابر این می توان 3 نوع آرم شمایلی را در نظر گرفت:

آرم شمایلی _ imaginal تصویری است كه شباهت زیادی با یك شی مادی دارد; آرم پودر شكلات سازی "Chicor'ee Leroux" زنی را كه با طراحی ساده شده ای رسم شده در  حال تعارف آن كالا به مخاطبان نشان می دهد، كه نمونه مناسبی از این گونه است.

آرم شمایلی _ diagrammatique كه با یك طرح خلاصه و موجز، مشخصه اصلی فراورده را نشان میدهد. آرم قدیمی اداره برق فرانسه (EDF) كه یك آذرخش است دقیقا از این مقوله است

 

 

آرم شمایلی _ استعاری m'etaphorique از طریق جا به جایی معنایی و با به كار گرفتن عنصری معنادار نشان دهنده ی كاركرد یا توانایی مارك یا كالای مورد نظر است، عمل می كند. آرم كارخانه خودرو سازی پژو كه در آن یك شیر، استعاره از قدرت خودرو است، در این مقوله قرار می گیرد. آرم این كارخانه از سال 1882 تا كنون چندین بار تغییر شكل یافته. تصویر شیر به عنوان عنصر ثابت و استعاره ای از قدرت در تمام آرم ها باز نمایی شده است.

 

آرم شمایلی - نمادین: بدون هیچ رابطه فطری با موضوع و یا عملكرد آن ها هستند.
مثال این نوع آرم تصویر تمساح در مارك تولید كننده ی پوشاك ورزشی ''lacoste'' است.
تصویر این تمساح  طرح روی بلوز ورزشكاران شد و از ان موقع تا كنون  تصویر تمساح در آرم lacoste به عنوان عنصر تصویری مشخص كننده این مارك است.

 

آرم تلفیقی  logo mixte

این دسته از آرم ها، از همزیستی دو گونه پیام ساخته می شدند: پیام زبانی و پیام شمایل نگارانه.
بدین سان امكان پدید آمدن چند گونه رابطه بین این دو نوع پیام وجود دارد: می توانند همجوار هم باشند، می توانند یكدیگر را تقویت كنند و یا موجب تثبیت یكدیگر شوند.
رابطه همجواری،  بر این اصل استوار است است كه نوشتار و شمایل در حكم دو واحد مستقل در كنار یكدیگر قرار می گیرند. این نوع تلفیق در آرم به وضوح مسئله ی مشروعیت را پیش می كشد زیرا به نظر می رسد كه بخش نوشتاری و طرح شمایلی آرم، هر یك از تناسب و موضوعیت بالایی برخوردار نیستند.
آرم كارخانه تولید كننده ی روغن نباتی Lesieur نمونه ی مناسبی برای نمایش این نوع رابطه است.
رابطه ی تثبیت كننده، می تواند گویای وضعیتی باشد كه در آن پیام شمایلی دارای تعابیر
چند گانه باشد. در این صورت پیام زبانی با جهت دادن به مخاطب،  یكی از تعابیر این نشانه ی تصویری چند معنا را تثبیت می كند. در آرم هایی كه دارای "شعار" هستند، یا به عبارت دقیق تر  شعار  را به خدمت می گیرند، این شعار است كه معنای بخش شمایلی آرم را روشن می كند. آرم تولید كننده زیر پوش های (دامار) نمونه خوبی است. این آرم از سال 1958 تا كنون چند بار تغییر یافته است ، اما شعار این آرم همواره به عنوان عنصر نوشتاری ثابت در طراحی این آرم، نقش تثبیت كننده ی شمایل دیاگراماتیك را به عهده داشته است.
رابطه تقویت كننده بین دو وجه بازنمایی زبانی و شمایلی در صورتی امكان پذیر است كه این دو واحد در بطن یك نظام چرخشی قرار گیرند و همچون دو عنصر همنشین نقش كلی تری ایفا كنند. در این صورت مفهوم آرم از بك نوع فرایند خوانش نشآت می گیرد كه فرم چرخش نگاه بین این دو وجه بازنمایی یك پیام، یكپارچه شده است.
آرم تولید كننده ی قهوه ی Jacques Vabre آرم كارخانه بیسكویت سازی Heudebert، یا آرم
آزمایشگاه Urgo نمونه های مناسبی برای نمایش ای نوع رابطه هستند.

 

انواع نشانه ها:

نشانه ی نمایه ای indexi que: این نشانه ها بر یك رابطه علت و معلولی میان موضوع و نشانه استوارند. نمایه نشانه ای ست كه از موضوع خود تاثیر گرفته است. یعنی به نشان بر جای مانده از گونه ای موضوع، نمایه می گوییم مانند: رنگ پریدگی چهره  به نشان خستگی دود به نشانه آتش، ابر به نشانه باران و ...
با این تعریف یك آرم هیچگاه نمی تواند حقیقتا یك نشانه نمایه ای باشد.

نشانه شمایلی iconique: دومین نوع نشانه در طبقه بندی سه گانی پیرس می باشد.
رابطه ایست مبتنی بر شباهت علت و معلول یا همان موضوع و نشانه:یك طرح فیگوراتیو، یك تصویر ساده شده كه نمایانگر یك خانه، درخت و ... باشد. در صورتی كه به درخت و خانه شبیه باشد شمایل محسوب می شود.

نشانه نمادین  symbolique: نشانه هایی كه به موضوع از راه قرار داد یا قاعده ای محكم و از طریق همبستگی با ایده های كلی مرتبط می شوند. نماد های كلاسیك مانند: پرچم كشور ها، كبوتر صلح، علایم راهنمایی، نت های موسیقی و الفبای مدارس و... همچون نظامی از نشانه های قرار دادی در نظر گرفته شده اند.
نشانه های نمادین بیش از انواع دیگر نشانه ها در اجتماع كاربرد دارند.

 

1390/1/10

نقش سئو در روابط عمومی شرکت ها (روابط عمومی سئو) چیست؟

• نقش سئو در روابط عمومی شرکت ها (روابط عمومی سئو) چیست؟

با توجه به تغییرات پی‌درپی بازاریابی دیجیتال در دنیای امروز، شرکت‌ها با چالش یافتن روش‌هایی جدید و هوشمندانه برای حفظ حضور قدرتمند خود در فضای آنلاین دست ‌وپنجه نرم می‌کنند. جدیدترین به‌روز رسانی‌های الگوریتم گوگل حاکی از آن است که وب سایت‌ها برای موفقیت در بازار دیجیتال امروزی باید تمرکز خود را به سوی تولید محتوای با کیفیت متمایل کنند.
این دقیقاً همان جایی است که ارزش واقعی تیم متخصص ارتباطات عمومی نمایان می‌شود و مفهومی به نام سئو پی آر SEO PR یا همان روابط عمومی سئو پدید آمده است . 

از دیدگاه سنتی" ارتباطات عمومی" فرایند ارتباط استراتژیک است که میان یک برند، سازمان، فرد یا هر مخاطبی رابطه مشترک سودمند ایجاد می‌کند. در مورد بازاریابی دیجیتال متخصصان PR (روابط عمومی) دارای مهارت‌های تخصصی گسترده‌ای هستند که به ‌طور کامل با تاکتیک‌های هوشمندانه سئو همسو است.

روابط عمومی، از زمان ایجاد موضوع تا هدف قرار دادن مخاطب و ایجاد ارتباط مهمترین گام برای برندهایی است که قصد دارند ترافیک سازمانی خود را افزایش دهند.


ایجاد محتوای مرتبط 

در دنیایی که محتوا سریعاً به سئو ختم می‌شود متخصصان روابط عمومی، بهترین حامیان برند و راوی‌های موضوعات هستند که می‌توانند از طریق محتوایی با کلمات غنی و متمایز رتبه سایت را ارتقا دهند. متخصصان باهوش PR روزانه با خبرنگاران، وبلاگ نویسان و افراد تاثیر گذار بر صنایع همکاری دارند و می‌دانند برای هرمخاطبی چطور باید موضوعاتی منحصر به‌ فرد ایجاد کرد. 

جدیدترین به ‌روزرسانی‌های الگوریتم گوگل با تأکید بر مفهوم محتوای با کیفیت و واقعی باعث شده تا شیوه‌های PR در ردیف اول اهمیت سئو قرار گیرند. بر مبنای این به ‌روزرسانی‌ها لینک سازی محض هر روز کم‌ ارزش‌تر می‌شود و لازم است تا شرکت‌ها استراتژی‌های خود را از شیوه لینک سازی قدیمی تغییر دهند و از شیوه‌هایی مانند واگذاری به دایرکتوری‌ها برای ذکر شدن برندشان در سایت‌های بسیار معتبر استفاده کنند. 

از دیدگاه یک PR مؤثرترین محتوا شامل بخش‌هایی ست که دارای زمان‌بندی بوده، به راحتی قابل درک باشند، از نظر بصری جذاب بوده و برای خواننده مدرنی که از وسایل دیجیتالی مختلفی استفاده می‌کند به راحتی قابل استفاده باشد. محتوایی که دارای پیام‌ رسانی شفاف و قدرت کاربردی باشد می‌تواند مخاطب را از یک خواننده محض به حامی پرشور برندی تبدیل کند. 

شناسایی مخاطب در سئو پی آر SEO PR

یک تیم روابط عمومی خوب می‌داند که راز محتوای تأثیرگذار به وجود آوردن چیزی است که مخاطب در جستجوی آن است. وقتی موضوع ایجاد محتوای موفق مطرح می‌شود طرفداران روابط عمومی فراتر از اشاعه موضوعات مرتبط از مزایای بیشتری برخوردار می‌شوند: می‌دانند که چگونه و چه نوع مخاطبانی را تحت تاثیر قرار دهند. 

تحقیقات استراتژیک فرصت‌های جدیدی را برای هدف قرار دادن اقشار مختلفی از مخاطبان یک برند تعیین می‌کند و به یک شرکت این امکان را می‌دهد تا بهتر درک کنند که کدام یک از نیازهای مخاطبان انها برآورده نشده‌اند.

 ایجاد محتوای مناسب برای این نوع مخاطبان باعث وفاداری سفیران برند خواهد شد و ارتباطات جدیدی به وجود می‌آورد و درعین‌حال از طریق اشتراک ویروسی محتوا می‌تواند مشتریان جدیدی به وجود بیاورد. 


 به‌ علاوه اگر قرار است بخشی از محتوا به بیشترین موفقیت برسد قبل از آغاز توسعه مرتبط باید این موضوع را مدنظر قرار داد، آگاهی از این موضوع که آیا قرار است محتوایی در توییتر به مصرف برسد یا خیر، استفاده از وبلاگ‌های کوچک اما مدنظر یا پنجره‌های کشویی دارای اطلاعات ارزشمند اولین گام مهم برای ایجاد محتوایی ست که افراد واقعاً آنرا خواهد خواند و از سایت‌های خود به آن لینک خواهند کرد.

یک تیم روابط عمومی خوب می‌داند که حتی اگر برای مخاطبان هدفتان مرتبط ‌ترین محتوا را ارائه دهید درصورتیکه در رسانه مناسب عرضه نشود فایده‌ای نخواهد داشت. 

رسانه‌های اجتماعی و مخصوصاً توییترهمگی به امر تقویت گفتگوی مرتبط با کاربران می‌پردازند و به مسیر کلیدی برای متخصصان PR تبدیل‌ شده‌اند تا موضوعات برند را با روزنامه‌ نگاران، وبلاگ نویسان و هر فرد مرتبط دیگری به صورت روزانه به اشتراک بگذارند. ایجاد رابطه پایدار با عاملان کلیدی موجب تقویت اعتبار برند در نظر مخاطبان هدف شده و مشتریان بالقوه و بازدیدکنندگان جدیدی را برای وب سایت شما رقم می‌زند.

ایجاد روابط استراتژیک 

متخصصان روابط عمومی مانند کارشناسان سئو بر اهمیت ایجاد روابط کلیدی با صاحبان صنایع مرتبط، واقف هستند. چنین روابطی چه با خبرنگاران و وبلاگ نویسان، چه با متخصصان و ارزیاب‌های صنایع یا سایر شرکت‌هایی فعال در حوزه مشابه به ایجاد برند به عنوان یک منبع آنلاین معتبر کمک می‌کند.
وقتی به عنوان یک منبع معتبر شناخته شود، لینک‌ها چه به صورت دائمی و چه به صورت موقتی با سهولت بیشتری به دست خواهند آمد. 

به دست آوردن جایگاه و لینک‌های با کیفیت برای محتوای مرتبط به سایت شما کمک می‌کند تا بیشتر به آن لینک شود و رتبه کلمات کلیدی افزایش می‌شود و در عین از بهترین شیوه‌های سئواستفاده می‌کنید. لینک‌هایی که به انها تأکید می‌شود به جز اینکه باعث ذکر نام برند می‌شوند یک تاکتیک PR مهم است که از طریق آن دامنه‌های معتبر به سایت شما متصل می‌شوند بدون اینکه شما لینکی ارائه کرده باشید.

پاندای معروف گوگل که در اوایل 2014 آغاز شد نشان می‌دهد که وقتی گوگل در یک موضوع خاص سایتی را معتبر اعلام می‌کند تضمینی است بر اینکه اکنون ذکر نام برند نیز مورد توجه قرار می‌گیرد. هرچند که انها فاقد ارزش سئو یکسانی به عنوان یک لینک واقعی با یک سایت هستند می‌توانند با استفاده از کلمات کلیدی مرتبط به افزایش رتبه شرکت شما کمک کنند و حجم ارزشمندی از بازدیدکنندگان را از طریق موتورهای جستجو به سوی سایت شما سرازیر کنند.

این همان کاری است که متخصصان PR دهه‌هاست مشغول انجامش هستند و در دنیای دیجیتال روزبه‌روز مهم‌تر می‌شود. 
یک تیم روابط عمومی خوب با لینک سازی و قرار دادن موضوعاتی در سایت‌های متنوع و معتبر می‌تواند به کسب اعتبار یک برند در حوزه خود کمک کند. با توسعه صحیح PR ترافیک و فروش سایت شما بسیار افزایش خواهد یافت و درعین‌حال سطح جدیدی از وفاداری به برند را از سوی مخاطبان به دست خواهید آورد. 

جمع‌بندی:

موتورهای جستجو شیوه‌های قدیمی سئو را کنار گذاشته‌اند، شیوه‌هایی مثل اسپم کردن نظرات وبلاگ‌ها و واگذاری به دایرکتوری‌ها و در نتیجه ارزش PR از نظر افزایش ترافیک سازمانی روزبه‌روز مهم‌تر می‌شود.
برندها با تغییر رویه از لینک سازی اتفاقی به سوی ایجاد محتوای باارزش اکنون قابلیت اعتبار سازی در حوزه فعالیت خود را دارند و محاوره‌های بامعنایی با مخاطبان خود ایجاد می‌کنند و اشتراک محتوا از طریق رسانه‌های اجتماعی و تاکتیک‌های سنتی‌تر روابط عمومی را ترویج می‌کنند. 
یک تیم متخصص روابط عمومی، با آگاهی از اینکه چه مخاطبانی را هدف قرار دهند و از چه محتوای مناسبی استفاده کنند و نیز لینک سازی مؤثر و جاگذاری موضوعات متناسب، می‌توانند اعتبار خوبی برای برند شما به وجود بیاورند و آگاهی را ایجاد کنند که مشتریان جدیدی برای شما در پی داشته باشد . 

1394/3/27

4 نکته برای طراحی صفحاتی که محتوای طولانی دارند

• 4 نکته برای طراحی صفحاتی که محتوای طولانی دارند

بر اساس بررسی‎ها‎یی که اخیر صورت گرفته، برای طراحی صفحات محتوا نکات قابل توجهی بیان گردیده است. همانطور که می‎دانیم محتوا به مانند یک شاه کلید عمل می‎��ند و نقش مهمی را در جلب اعتماد و نظر خوانند ایفا می‎نماید. در اینجا زمانی که می‎گوییم محتوا، بحث بر سر یک یا دو خط متن نیست بلکه صحبت از چندین پاراگراف است که جمعا محتوای یک صفحه سایت را تشکیل می‎دهد.
بسیاری از متخصصان اصول سئو بر این نظر هستند که تعداد کلماتی که برای یک محتوای مورد اطمینان موتورهای جستجو در نظر گرفته شده، بین 600 تا 700 کلمه است. هر چند گاهی برخی از محتواها با همین تعداد کلمات در سایت منتشر می‎شوند اما تعداد بازدیدکننده‎ها‎ی آنها به نسبت تلاشی که برای جمع‎آوری آنها صورت گرفته، ناچیز است.

شاید بتوان علت این امر را مدیریت نادرست در بارگذاری محتوا در سایت جستجو نمود. مدیریت محتوا یک راهکار برای قرار دادن مطالب وب سایت در معرض دید کاربران اینترنتی می‎باشد و چیزی غیر از تامین محتوا است.
برای مدیریت محتوا نیازمند به کارگیری اصول خاصی هستیم زیرا در برخی از مواقع صفحات وب سایت به علت وجود تصاویر، مطالب طولانی، کلیپ‎ها‎ی صوتی و ... پرحجم شده که بارگذاری آن را با مشکل مواجهه می‏کند.

در این شرایط باید نیمی از مطلب در صفحه اصلی وب سایت بارگذاری شود تا مخاطب با توجه به موضوعات و متنی که در اختیار وی قرار گرفته است، بهترین و مناسب ترین را انتخاب نماید. در اینجا چندین تکنیک به منظور نائل شدن به این هدف وجود دارد که به شرح هر یک می‎پردازیم:

1- رتبه بندی لایه‎ها‎ی متن

رتبه بندی لایه‎ها‎ی مختلف یک روش مناسب برای چشم نوازی متن آموزنده است.در رتبه بندی لایه‎ها‎ی مختلف متن، شما قادر خواهید بود قسمت کوچکی از متن که در آن تصاویر خاص بارگذاری نموده و سپس در سایت منتشر کرده اید را در جلو دید کاربران قرار دهید. در این کار می‏توانید از یک تصویر خاص نیز استفاده نمایید. زمانی که تکنیک رتبه بندی لایه‎ها‎ی سایت صورت می‏گیرد، تصاویر شفاف‏تر شده و متندر اختیار کاربر قرار می‏گیرد. محتوایی را که شما در رتبه بندی لایه‎ها‎ی متن قرار می‏دهید باید حاوی کلمات کلیدی، عنوان و چکیده ای از محتوا باشد به طوری که برای بیننده از جذابیت خاصی برخوردار باشد.
بسیاری از شرکت‎ها از این تکنیک به منظور جلب نظر مشتریان استفاده می‎کنند و سپس با ایجاد یک صفحه جدید و محتوای جذاب، در جهت افزایش رتبه سایت تلاش می‎کنند. یکی از نکاتی که در این تکنیک مد نظر مدیران سایت استبارگذاری قسمتی از محتوا که پاسخگوی نیاز کاربران باشد و آنها را برای باز نمودن صفحه محتوا ترغیب نماید.

2- چرخ و فک گردان

در این تکنیک تصاویر به صورت متحرک بر روی سایت قرار می‎گیرد. چرخ و فلک گردان تصاویر را قادر می‎سازد تا در صفحه وب سایت، مکان مناسب خود را به صورت اتوماتیک پیدا کنند. این ویژگی به واسطه اسلایدهایی که شما ایجاد می‎کنید، صورت می‎گیرد. 
چرخ و فلک گردان در واقع یک ظرفیت برای ارتقا رتبه سایت است که در آن تصاویر جذاب و منحصر به فرد به همراه پاراگراف‎ها‎ی کوچکی از متندر اختیار بازدید کننده قرار می‎گیرد که کاربر با کلیک کردن بر روی تصویر می‏تواند وارد صفحه محتوا شده و متن اصلی را مشاهده نماید. این تکنیک به ظاهر ساده می‎تواند احتمال افزایش بازدیدکننده را تا چهار برابر افزایش دهد.

3- ناوبری صفحات

در روش ناوبری صفحات، بخش کوچکی از متن در یک صفحه کپی می‎شود. در واقع قسمتی از مطالب به صورت یک جدول در اختیار کاربر قرار می‎گیرد که مشاهده محتوا به صورت کامل زمانی صورت می‎گیرد که کاربر یک صفحه جدید را باز می‎کند. این کار به ما اجازه می‎دهد تا عناصر بصری همچون تصاویر را به نمایش بگذاریم و کاربر با مشاهده یک تصویر خاص بر روی آن کلیک نموده و صفحه مورد نظر ما را باز نماید.

4- استفاده از عبارت «ادامه مطلب»

گاهی قسمتی کوچکی از چندین صفحه را در یک صفحه جابه‎جا می‎کنیم که در این شرایط در ذیل هر یک از متون، عباراتی چون « ادامه مطلب»، «جزئیات بیشتر» و یا «ادامه» قرار داده می‎شود. کاربر نیز با کلیک کردن بر روی این قسمت، وارد صفحه مورد نظر می‎شود. در این تکنیک قرار دادن بخش مهمی از متن که موجب ترغیب بازدیدکننده شود، نقش کلیدی دارد. 


1394/6/29

چاپ افست چیست؟

• چاپ افست چیست؟

چاپ افست نوعی از چاپ که نوشته و عکس را بر سطح لاستیکی یک استوانه (سیلندر) گردان برمی گرداند و سپس آن را با فشار استوانه دیگر روی کاغذ چاپ می‌کنند. ماشین معمولی چاپ افست دارای سه استوانه‌است . در چاپ افست نخست آن چه را که باید چاپ شود بر روی صفحه‌ای فلزی به نام زینک منتقل می‌کنند، سپس این صفحه را با مواد شیمیایی طوری حساس می‌کنند که فقط نوشته‌ها و تصاویر آن، مرکب چاپ را به خود می‌گیرد. زینک را به دور نخستین استوانه می‌پیچند؛ طرح آن بر اثر فشار روی پوشش لاستیکی استوانه دوم برمی گردد. کاغذ سفید که متوالیا به دور استوانه سوم می‌پیچد مطالب را از روی پوشش لاستیکی استوانه دوم می‌گیرد. سرعت کار ماشین‌های چاپ افست بیش از چاپ مسطح (حروفی) می‌باشد.
از بزرگترین تولیدکنندگان ماشینهای چاپ افست درجهان کمپانی هایدلبرگ آلمان است
علم شیمی نقش مهمی در جاپ افست دارد، جنس زینک از اکسید آلومینیوم می‌باشد که از مواد پلیمری پوشیده شده است پس از عملیات ظهور زینک نقاط غیر تصویری از روی سطح زینک برداشته می‌شود ودو ناحیه بر روی سطح زینک ایجاد می شود( نواحی آب دوست و نواحی چربی دوست)، نواحی تصویری روی سطح زینک که ازماده پلیمری تشکیل شده است چربی دوست و جاذب مرکب و نواحی دیگر آب دوست و جاذب رطوبت می‌باشد .برای آنکه روی نواحی غیر تصویری روی سطح زینک، لایه نازکی از آب وجود داشته باشد تاازنفوذ مرکب به آن جلوگیری شود باید کشش سطحی آب ورودی به سطح زینک را کاهش داد که معمولاً با اضافه کردن موادی مانند ایزو پروپیل الکل این کار صورت می گیردو بدین طریق مرکب از روی استوانه اول( سطح زینک) به استوانه دوم (سطح لاستیک) وبعد از آن به استوانه سوم (سطح کاغذ) انتقال می یابد ویک چاپ مطلوب صورت می گیرد.

 

 

1390/1/8

بازاریابی اینترنتی چیست و شناخت مفاهیم بازاریابی به چه معناست؟

• بازاریابی اینترنتی چیست و شناخت مفاهیم بازاریابی به چه معناست؟

  بازاریابی در مفهوم کلی به معنای یافتن مارکت یا بازار است و این یعنی پیدا کردن مشتری!بازاریابی اینترنتی


بازاریابی اینترنتی چیست؟بازاریابی به شیوه سنتی از سالهای بسیار دور مرسوم بوده است اما در دهه 90 واژه بازاریابی اینترنتی بسیار شنیده می شود.  

این نوع بازاریابی با هدف همان روش سنتی روی کار آمد منتها به شیوه آنلاین.
درحقیقت از زمانی که اینترنت فراگیر شد و اغلب مردم برای رفع نیازهای خود به اینترنت رو آوردند این ذهنیت برای صاحبان تجارت به وجود آمد که باید روشی برای جذب مارکت اینترنتی ایجاد شود واین روش به مرور بازاریابی اینترنتی نامگذاری شد. بنابراین دراین روش از بستر اینترنت، برای تبلیغات ، فروش و خدمات استفاده می شود.مزایای روش بازاریابی اینترنتی به بازاریابی سنتی:


- از مهمترین مزایای روش بازاریابی اینترنتی با توجه به نامحدود بودن کاربران اینترنت  جذب مشتری جهانی است . 
- هزینه های این روش نسبت به تبلیغات بسیار پایین تر است و در حقیقت مقرون به صرفه تراست .
- امکان مطرح شدن به عنوان توزیع کننده یک محصول خاص 
- اگر این روش هوشمندانه انجام شود می تواند به ارتقای جایگاه شما در فضای مجازی کمک کند .
- مبادلات تجاری درحداقل زمان ( صرفه جویی در زمان)
- امکان انتخابهای متعدد برای شرکتها و صاحبان مشاغل


  معایب بازاریابی اینترنتی:

- با توجه به مشکلات اینترنت در کشورهایی همچون کشور ما گاهی امکان عرضه محصول و خدمات با مشکل روبه روخواهد شد . 
- به دلیل اینکه امکان دیده شدن محصول از نزدیک وجود ندارد شاید به گونه ای در خریدار تردید ایجاد شود .
- ایجاد نگرانی درخریدار نسبت به وارد کردن اطلاعات شخصی خود در هنگام خرید آنلاین


  مدلهای بازاریابی اینترنتی :

B2B  یا business to business
B2C یا  businessto consumer


بازاریابی اینترنتی مفاهیم بازاریابی اینترنتی:

افرادیکه می خواهند پا به این عرصه بگذارند باید با یک سری از مفاهیم آشنایی داشته باشند از جمله:
-مارکت ( market )  به مفهوم بازار و درواقع جایی که عرضه و تقاضا انجام میشود.
-تارگت یا هدف به آن قسمتی از بازار گفته می شود که بازاریابی روی آن تمرکز کردهاست.

-مصرف کننده یا consumer  همانطور که از نامش پیداست کسی است که خدمات یا محصول را استفاده می کند.

-خدمات یا سرویسها آندسته از محصولاتی هستند که برای مشتری قابل لمس نیستند امانیازها  و خواسته هایش را برطرف می کنند.

-کالا یا اصطلاحا  Goods همان محصولاتی هستند که برای رفع نیاز مشتری بهصورت ملموس عرضه می شود.

-  واژه 4P  در بین متخصصان این حرفه بسیار کاربرد دارد ودر برگیرنده 4 تا p میباشد : product  یا محصول ،price یا قیمت، place  یا توزیع و promotion یا ترویج . 4p به مارکتینگ میکس ( marketing mix )معروف است.

-متریک همانطور که میتوان از نامش حدس زد یک روش ارزیابی است و برای بررسی برخی جنبه های تجاری کاربرد دارد.

-سیستم مدیریت ارتباط با مشتری که اصطلاحا  CRM گفته می شود و به راهکارهایی که می توان تماس وارتباط با مشتریان را مدیریت کرد گفته می شود.

-کی وردها همان کلمات کلیدی پر کاربردی هستند که برای برقراری  ارتباط باموتورهای جستجو استفاده می شوند و در جستجوی آنلاین کاربرد دارند.

-پرداخت per کلیک  عبارتی است که زیاد شنیده می شود  به این معنا که هزینه‌ تبلیغات براساس کلیک‌های بازدیدکنندگان محاسبه می‌شود

-صفحات لندینگ یا همان landing pages  صفحاتی هستند که کاربر در بدو ورود به وب سایت شما اصطلاحا آنجا فرود می آید و بسیار برای تجارت شما حیاتی است زیرا که شما در یک نگاه کلی می توانید عمده هدف خود را به کاربر برسانید و به گونه ای که او را باشعارهای تبلیغی دلزده نکنید توجه اش رابه خدمات خاص و محصول خود جلب کنید و در واقع برای ماندن در سایت و دیدن سایر صفحات وب سایت در او اعتماد ایجاد کنید.

-سوشال مدیا بحث داغی است که امروزه همه جا صحبت از آن است  و منظور همان بستر آنلاین ارتباط کاربران با هم است که می تواند بسیار برای یک تجارت مفید واقع شود.
 Value PropositionStatement- به معنای ارائه طرح برای برندینگ است .

-بازاریابی ویروسی  همان دهان به دهان گشتن عامیانه  است.

و اما SEO ، واژه ای که امروزه خیلی ها بر آن ادعا دارند و بسیار در بازاریابی اینترنتی پراهمیت است چرا که سئو در واقع بهینه سازی برای موتورهای جستجو ست و شما برای ارائه محصول یا خدمات خودابتدا باید دیده شوید که این امکان با سئو برای شما فراهم میشود . خود  SEO ابزارها و روشهای مختلف دارد که در مقالات بعدی به آن می پردازیم.


برای مشاوره رایگان در رابطه با طراحی وب سایت خود، از طریق فرم تماس با ما به کارشناسان وبکده مراجعه نمائید. 


1394/2/15

گوگل پلاس 1+  چه تاثیری بر سئو و رتبه سایت می گذارد؟

• گوگل پلاس 1+ چه تاثیری بر سئو و رتبه سایت می گذارد؟

تاثیر گوگل پلاس بر سئو سایتهمانطور که می دانید گوگل پلاس در دسترس مدیران وب سایت و صاحبان سایت و ناشران برای در نظر گرفتن محتوای سایت ها در موتور جستجو و انجام بسیاری از کارهای دیگر می باشد. چرا که نه؟ گوگل 1+ بر روی میزان دیده شدن سایت شما در جستجو ها موثر می باشد و به دلیل تغییرات مداوم الگوریتم های گوگل (قوانین سئو هر چیزی در این مورد برای اکثر موارد طراحی سایت خوشایند می باشد. 

آیا در وب سایت خود از دکمه Google +1 استفاده کرده اید؟ 

1.دکمهء گوگل پلاس بر روی رنکینگ تاثیرگذار می باشد. در اینجا نقل قول دقیق گوگل "دیوید بایوت" در زمانی که برای اولین بار قابلیتهای 1+ را اعلام کرد این بود : "باید به عنوان یکی از سیگنال های جدید به گوگل پلاس نگاه کنیم که برای تعیین میزان ارتباط صفحات با موضوع سایت و رتبه بندی استفاده می شود. 1+ به عنوان سیگنال جدید مطرح می باشد و باید شروع به یادگیری کرده تا چگونگی تاثیر آن بر رنکینگ را بیاموزیم" 

2. هنگام جستجوی یک کاربر در حالی که به حساب کاربری خود وارد شده است، جزئیات و مشروح نتایج جستجو ممکن است توسط نام کانکشن 1+ برای شما آشکار شود. هنگامی که هیچ یک از کاربران متصل شده 1+ نداشته باشند، تعداد صفحات دریافت شده توسط 1+ نمایش داده می شود. 

3. گوگل می گوید که ناشران می توانند ترافیک بیشتر و با کیفیت بهتری از طرف گوگل داشته باشند که دارای بازدیدکنندگان بالقوه ای بوده که توسط دوستان خود توصیه شده اند.

4. گوگل دکمهء 1+ را با نام "دکمهء مختصر نویسی برای..." نام گزاری کرده که بسیار مناسب و با مزه است تا شما آن را بررسی نمایید. 

5. هنگامی که کاربر بر روی دکمه کلیک می کند، یک لینک برای اتصال به مطالب در زیر Tab 1+ در پروفایل گوگل کاربر ظاهر می شود. 

6. گوگل هنگامی پیشنهاد کلیک بر روی دکمه 1+ را می دهد که شما مطلبی را like کرده و یا موافق آن برای پیشنهاد کردن به دیگران هستید. 

7.این  دکمه مانند Google Buzz نیست، هر چند شباهت هایی وجود دارد و هر دوی آنها در پروفایل گوگل شما با tab های متفاوت می باشد اما 1+ اجازه اظهار نظر (کامنت) به شما نمی دهد. (حداقل هنوز این گزینه را ندارد و البته جای تعجب ندارد که قابلیت های Buzz سرانجام شبیه به 1+ شود) 

8. گوگل پلاس به طور پیش فرض عمومیت پیدا کرده است. google ممکن است در تمامی مکان هایی که نیاز به Signed in کاربر می باشد آن را تعبیه نماید. با این حال کاربران نمی توانند به صورت علنی آن را انتخاب و در پروفایل خود به نمایش بگذارد. 

گوگل پلاس چه تاثیری بر سئو و رتبه وب سایت دارد


9.این  دکمه در اندازه ها و سبک های مختلف وجود دارد که می توانید در طراحی سایت خود لحاظ و از آن استفاده کنید. 

10. نکته دیگری که باید دربارهء گوگل 1+ بدانید هنگامی که کاربر بر روی دکمه 1+ کلیک می کند به آدرس وب سایتی که در آن صفحه است ارجاع می شود. 

11. با این حال دکمه های متعددی را می توان در یک صفحه که دارای 1+ ها با URL های مختلف می باشد، تعبیه کرد. (مربوط به مطالب بالا) 

12. هنگامی که گوگل استفاده از دکمه 1+ را به شما پیشنهاد می کند، شما فکر می کنید که قرار دادن آن بر روی مطالب و محتوای سایت نزدیک به عنوان صفحه شما تاثیر گذار می باشد، گوگل می گوید این کار در صورتی تاثیر گذار است که در پایان مقاله همانند شروع قرار بگیرد. 

13. گوگل می گوید با قرار دادن تگ script در پایین هر سند، درست قبل از تگ Body ممکن است باعث بهبود سرعت بارگزاری صفحات شود. (یکی دیگر از عوامل حساب کاربری در گوگل از نظر رتبه بندی) 


14. اگر از 1+ به عنوان یک URL خصوصی استفاده می کنید، این گزینه با توجه به گفته های گوگل برای شما کار نخواهد کرد. 

15. برای استفاده از این کلید و کار کردن با 1+ باید به حساب کاربری خود در گوگل وارد شوید. 

16. در حالی که هر کسی می تواند مجموعه ای از حاشیه نویسی را مشاهده نماید، کاربرانی که وارد حساب کاربری خود می شوند همچنین می توانند حاشیه نویسی های مشخص و تنظیم شدهء افراد را در Gmail-Google talk-chat list-my contact group و همچنین Google reader و buzz ببینند. 

17. گوگل به استراتژی canonicalization برای اطمینان از کاربرد 1+ در حد ممکن نمایش بر روی صفحهء نتایج جستجوی گوگل امتیاز می دهد. 

تاثیر گوگل + بر روی سئو سایت


18. دکمه گوگل 1+ با 44 زبان مختلف پشتیبانی شده و کار می کند. (هرچند در حال حاضر حاشیه نویسی فقط به زبان انگلیسی در صفحهء نتایج جستجو ظاهر می شود) 

19. گوگل پلاس به زودی در android market-Blogger blog- product search و یوتیوب علاوه بر وب سایت های دیگر اضافه شده و ظاهر خواهد شد. 

20. بسیاری از وب سایت ها در حال حاضر به جای Google buzz در محتوای صفحات خود این دکمه را جایگزین کرده اند. 

21. اگر دارای blogger blog هستید، میتوانید Tab 1+ را به این صورت اضافه نمایید. به قسمت تنظیمات و طراحی صفحه در داشبورد رفته و محل نوشته های "blog post" را پیدا کرده و بر روی گزینه های edit کلیک کرده و گزینهء show share buttons رفته و باید گزینهء 1+ را پیدا کنید.

22. دکمهء 1+ در صفحات نمایش یوتیوب در زیر گزینهء share قابل مشاهده می باشد. در نظر بگیرید که چقدر ارزش یوتیوب در حال حاضر می تواند برای سئو موثر باشد و پس از آن پیامد های جستجوی دکمه 1+ را باید در نظر قرار بدهید.

23. هنگامی که به حساب کاربری گوگل خود وارد می شوید، گوگل از طریق مخاطبین شما در نتایج جستجوی یوتیوب، به شما حاشیه نویسی های 1+ را نشان خواهد داد. 

24. گوگل می گوید که اضافه کردن دکمه های 1+ در صفحات وب سایت به برجسته تر شدن تبلیغات شما در گوگل کمک می کند. با دادن شانس بیشتر به بازدیدکنندگانت��ن از طریق 1+ در صفحات وب سایت تان، تبلیغات در صفحهء نتایج جستجو و جستجو های طبیعی همراه با حاشیه نویسی 1+ اغلب بیشتر دیده می شود.
 این امر موجب هدایت بیشتر و بهتر ترافیک به وب سایت شما خواهد شد.

25. دکمه 1+ گوگل در کنار تیتر عنوان در آگهی های صفحهء نتایج جستجو دیده می شود. حاشیه سازی تنظیم و شخصی شده نیز در زیر URL نمایش داده می شود.

26. ناشران می توانند اطلاعات به روز رسانی شده مربوط به دکمه 1+ را با پیوستن به این گروه گوگل دریافت نمایند.

27. گوگل ممکن است توسط ربات ها صفحات را از طریق دکمه 1+ و در پاسخ به تاثیرات و یا کلیک بر روی 1+، جستجو و بررسی نماید و عنوان صفحه و دیگر مطالب را ذخیره نماید.

28. گوگل سیاستهای سختگیرانه ای برای صاحبان وب سایت ها و ناشرانی دارد که تمایل به استفاده از دکمه 1+ دارند، در نظر گرفته است. ناشران نباید هیچ گونه اطلاعات فروش مربوط به کاربران در مورد استفاده از 1+ را به دیگران انتقال دهند.

 برای اجتناب از هرگونه شک و تردید باید بدانید که این ممنوعیت ها شامل هرگونه استفاده از پیکسل ها، کوکی ها و یا روشهای شناسایی کاربران توسط کلیک بر روی دکمه 1+... نمی توانید اطلاعات مربوط به آنها را فاش و یا فروخته و یا با دیگر احزاب به اشتراک بگذارید 

29. بسیاری محدودیت های دیگر نیز برای ناشران و صاحبان وب سایت وجود دارد که شامل عدم تلاش برای شناسایی و آشکارسازی هویت کاربران که از 1+ در گوگل استفاده می کنند و یا به اشتراک گذاری اطلاعات هویتی آنها با دیگر صاحبان وب سایت می باشد.


30. ناشران و صاحبان وب نمی توانند در گوگل 1+ تغییر و یا ابهامی ایجاد نمایند. همچنین از 1+ نمی توانند در محتوا و مطالب تبلیغاتی کمک بگیرند؛ مانند قرار دادن Tab 1+ در مجاورت یک آگهی، مگراینکه مجوز انجام چنین کاری را از طریق گوگل داشته باشند. ناشران و صاحبان وب نمی توانند کاربران را به منظور گمراه کردن کاربران به جهت کلیک بر روی 1+ هدایت کنند. آنها نباید به ازای کلیک کردن بر روی 1+، جایزه، پول و یا معادل پولی برای آن در نظر بگیرند.

31. گوگل 1+ هنوز در نتایج جستجو در گوشی های موبایل در دسترس و قابل مشاهده نمی باشد. هرچند هنوز هم ممکن است که کاربران در صفحات وب سایت شما قادر به مشاهده 1+ باشند.

32. با توجه به موتور جستجو و تجزیه و تحلیل های دکمه 1+ برای نمایش دادن اطلاعات به صاحبان وب در زمینهء محل جغرافیایی، آمار جمعیتی، محتوا و تاثیرات جستجو انجام می شود. ظاهراً گوگل در حال همکاری با شرکایی است ��ه گزارشات دقیق تر و اطلاعات مطمئن تری برای ارائه، آن هم قبل از ارائه اطلاعات در مقیاس گسترده می باشد. 

در صورت تمایل برای دریافت کد برای قرار دادن کلید 1+ گوگل در وب سایت تان بر روی لینک زیر کلیک نمایید:
http://www.google.com/webmasters/+1/button/
منبع :http://www. webexpress.ir

1393/4/26

    
جستجو مقاله
    

13 گرایش طراحی سایت حرفه ای در سال 2017

چشم انداز طراحی سایت پیوسته در حال تحول است. چیزی که تا دیروز مدرن به نظر می رسید، می توان در یک شب به یک پدیده از رده خارج تبدیل شود و چیزی که تا دیروز کاربردی نداشت و مفید به نظر نمی رسید به طور ناگهانی قابل استفاده و بهینه به نظر می رسد. به همین دلیل نمی توان در طراحی وب سایت به روش های قدیمی... ادامه مطلب...

1395/12/23

چاپ سیلک چیست؟

چاپ سیلک‌اسکرین یا «چاپ سیلک» روشی برای چاپ تصویر است. در این روش از پارچه با توری با سوراخ‌های بسیار ریز استفاده می‌شود. توری در قابی ثابت می‌شود. تصویر مورد نظر روی این توری نقش می‌شود. سپس بخش‌هایی از تصویر که نباید رنگ بخورد با ماده‌ای مسدود کننده مانند موم پوشیده می‌شود. این قاب توری را د... ادامه مطلب...

1390/1/8

روش های افزایش سرعت وب سایت

هیچ یک از کاربران زمان زیادی را برای بارگذاری صفحات سایت صرف نمی کند. به ویژه اگر سایت رقیب در مدت کوتاه تری لود شود، فوراً صفحه را به قصد وارد شدن به سایت رقیب ترک می کنند. سرعت بارگذاری صفحات نقش زیادی در تجربه کاربری دارد. با این وجود بسیاری از وب سایت ها از طراحی های پیچیده استفاده می کنند ک... ادامه مطلب...

1395/12/23

ریشه کن کردن نرم افزارهای مخرب با یک سیستم دفاع تراشه کانال جانبی

سیستم های موجود با توجه به ارتباط آنها در دنیای مجازی و استفاده از آنها در طراحی وب سایت ، در عین حال ممکن است غیر از ویروس های موجود در فضای مجازی با نرم افزار های مخرب نیز در خطر باشند. دنیای نرم افزارهای مخرب این هفته در رأس خودبه عنوان یک شرکت در ویرجینیا تبدیل شده است،تا به معرفی یک تکنولوژ... ادامه مطلب...

1394/1/8

تلفن همراه تجربه ای برای ورود کاربران به وب سایت

دستگاه های تلفن همراه به عنوان کانال های جدیدی برای ورود کاربران به سایت ها شده اند که توانسته اند بهتر از گذشته کاربران را به سمت فضای اینترنتی بکشانند. اما نباید فراموش کرد که طراحی سایت متناسب با سیستم عامل گوشی های همراه اهمیت دارد. به این معنا که صفحه نمایش و چیدمان سایت باید ساده و کاربرپسند ... ادامه مطلب...

1396/2/9

10 گام برای بهینه سازی لینکدین

هنگام شروع یک شغل، بسیاری از افراد با نگاه خوش ��ینانه‎ای به آن می‎نگرند و به آینده آن امیدوار هستند. اما پس از مدتی دچار دلسردی و بی رمقی می‎شوند. به عبارتی در میانه کار، داشتن پشتکار و تلاشگری برای رقابت با همکاران یکی از عوامل مهم در موفقیت به شمار می‎رود. زمانی که فرد در رقابت با دیگران ناتو... ادامه مطلب...

1394/7/12

تبلیغات اینترنتی چیست؟

تبلیغات اینترنتی نوعی از تبلیغات است که بدلیل ارزان بودن ماندگاری زیاد و فراگیر بودن آن همزمان با رشد ابزارهای اطلاع رسانی و روابط عمومی جایگاه خاصی را در بین تبلیغاتچی‌ها باز کرده است. شبانه روزی و بی وقفه بودن آن و قابلیت ایجاد تغییرات بصورت به روز باعث شده این نوع تبلیغات به خصوص زمان... ادامه مطلب...

1390/1/9

چه نکاتی را برای بهتر بودن دسترسی در طراحی یک وب سایت باید رعایت کنیم؟

در دسترس بودن یک وب سایت به این معنی است که اطلاعات موجود در آن، برای طیف گسترده ای از کاربرانی که از تکنولوژی های مختلفی استفاده می کنند، قابل مشاهده و قابل استفاده باشد. اما آیا به نظر شما اگر فقط طراحی سایت از نظر ظاهری جذاب باشد می تواند نظر کاربران را به خود جلب کند؟  مطمئناً سایتی که کا... ادامه مطلب...

1393/3/22

تاریخچه سئو

سئو یا SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization به معنای بهینه سازی موتورهای جستجو می‌باشد. بدین معنا که وب سایت موظفند براساس الگوریتم‌ها و پارامترهای تعیین شده از سوی موتورهای جستجو عمل کنند. هدف سئو کمک به وب سايت‌ها در بدست آوردن جایگاه بالا و رسیدن به صفحه اول در نتايج جستجو توسط کاربران... ادامه مطلب...

1394/3/18

  
دی ان ان evoq