طراحی مجدد(ریدیزاین) یا بازسازی وب سایت های قدیمیطراحی مجدد (ریدیزاین) و بازسازی وب سایت های قدیمی

منظور از بازسازی وب سایت (ریدیزاین) چیست؟

ریدیزاین (Redesigned) به معنای طراحی مجدد سایت می باشد که برای راه اندازی سایت های قدیمی به کار برده می شود. در این فرآیند، در واقع سایت هایی که مدتی به حال خود رها شده اند و بازدید کننده چندانی ندارند، نمایی جدید به خود می گیرد.

چرا وب سایتها نیاز به ریدیزاین دارند؟

مدیران سایتها به دلایل مختلفی تصمیم به ریدیزاین سایت می گیرند از جمله:
1- ممکن است یک سایت در طول حیات اینترنتی خود برای بازدیدکنندگان تکراری و خسته کننده شود. 
2- نیاز به برخی امکانات برای هر دو طرف، چه بازدید کننده چه مدیر وب سایت موجب بازسازی وب سایت می شود که به دو صورت کلی و جزئی صورت می گیرد. 
3- با توجه به پیشرفت ها یی که در علم طراحی وب سایت صورت می گیرد،ممکن است برخی اصول به کار گرفته شده در وب سایت قدیمی شده باشند. به همین دلیل سایت باید نمایی مدرن و امروزی تر به خود بگیرد. برای مثال ممکن است یک وب سایت به یک سیستم فروش و یا مدیریت دانلود فایل نیاز داشته باشد که این امر توسط ریدیزاین سایت امکانپذیر می شود. 
4- چنانچه مدت زمان زیادی از طراحی سایت گذشته باشد بطوری که موجب ناسازگاری سایت با الگوریتم های موتورهای جستجوشود، ریدیزاین سایت ضروری است.
5- عدم تطبیق با دستگاه های جدید از جمله گوشی های هوشمند و تبلت ها نیز می تواند عاملی برای تغییر و طراحی مجدد سایت شود.
6- حفظ امنیت یکی دیگر از دلایل تغییر سایت و طراحی مجدد آن می باشد.

مزایای ریدیزاین سایت

بهینه سازی سایت (SEO)
توسعه هسته اصلی سایت از نظر برنامه نویسی
تهیه طرح گرافیکی جدید و یا تغییر طرح های فعلی
به کارگیری زبان های برنامه نویسی مختلف، مانند PHP، ASP،
افزایش تعداد بازدیدکنندگان و در نتیجه افزایش راندمان کاری
به روزرسانی استانداردهای اصول به کار گرفته شده در طراحی وب
بهینه سازی کدهای وب سایت از نظر امنیت، کیفیت، سرعت و حجم
ایجاد امکانات جدید برای سایت همچون خرید و فروش اینترنتی، عضویت، خبرنامه...

روش ها ی ریدیزاین سایت
 

1- شناخت کامل صفحات سایت
در هنگان ریدیزاین سایت ممکن است آدرس صفحات نیز تغییر کند که این امر باید به موتورهای جستجو اطلاع داده شود. در صورتی که این امر انجام نشود، رتبه سایت کاهش پیدا می کند. به همین منظور باید تمام صفحات سایت به طور دقیق بررسی و شناخته شوند.

2- تبادل لینک
پیوند لینک موجب ارتقاء رتبه سایت می گردد. در هنگام طراحی مجدد سایت قبل از هر کاری باید لینک های داده شده به سایت خود را در سایت های دیگر جستجو نمود و سپس لینک های قبلی را به صفحه جدید انجام داد.

3- انتقال صفحه 301
تمامی صفحات قدیمی سایت با انتقال 301 به نسخه جدید صورت می گیرد. به این معنا که301 رتبه صفحه قبلی را به صفحه جدید منتقل می کند و مانع از حذف رتبه صفحه می گردد. چنانچه این امرصورت نگیرد، عملیات ریدیزاین با موفقیت انجام نخواهد شد و سایت رنک خود را از دست میدهد.طراح سایت برای این کار باید به htaccess, mod-rewrite و ISAPI-Rewriteتسلط کامل داشته باشد. 

4- بررسی صفحات فعلی
قبل از ریدیزاین سایت باید صفحات فعلی سایت مورد بررسی قرار گیرد و تعداد بازدیدکنندگان ثبت شود، صفحاتی که بازدیدکننده بیشتری داشته اند انتخاب و در طراحی مجدد سایت استفاده شوند. در صفحاتی بدون بازدیدکننده نیز تغییرات بنیادی صورت گیرد.

5- ایجاد حساب کاربری برای مدیران سایت 
برای ریدیزاین واجب است تا در سایت http://www.google.com/webmasters/tools عضو و سایت خود را ثبت نمود. با این کار اطلاعات جالبی در مورد سایت بدست می آید. لازم به ذکر است که این کار باید قبل از طراحی مجدد سایت صورت گیرد. همچنین از طریق این سایت می توان تغییرات و آدرس های به وجود آمده را به گوگل گزارش داد. 

6- استفاده از  سیستم ها ی مدیریت محتوا
سیستم های مدیریت محتوا امکان به روزرسانی سایت را فراهم می سازند وهمچنین اشتباهات احتمالی سئو را نیز از بین می برند. این سیستم حاوی آموزش انتقالات،از سایت قبلی به مدیریت محتوای جدید می باشد.

7- استفاده از آخرین تکنولوژی طراحی سایت
استفاده از آخرین متدهای طراحی سایت در ریدیزاین در همه بخش ها نیز یکی دیگر از اصول مهم برای طراحی مجدد سایت های قدیمی می باشد.